Вибираємо дитячий самокат

Літо — пора активного відпочинку та прогулянок із дитячим транспортом. Самокат якнайкраще підійде для таких прогулянок, він не тільки легкий, але і розвиває координацію і вестибулярний апарат дитини.

samokatВиди самокатів:

Чотириколісні самокати мають по два колеса спереду і ззаду, володіють найбільшою стійкістю. Такі самокати найкраще підходять для маленьких першовідкривачів.

Триколісні самокати на сьогоднішній день є найпоширенішим видом і підрозділяються на два типи:

Поєднання одного колеса спереду з двома колесами, або, навпаки, коли два колеса розташовуються спереду. Рівновагу вони тримають однаково добре, проте перша конструкція дозволяє більш легко входити в повороти.

Крім того, дані моделі нерідко оснащені додатковими функціями: дзвіночок або пищалка на кермі, кошик для іграшок, всілякі підсвічування, прикраси.

Двоколісні самокати ідеально підійдуть для любителів швидкості. Ці самокати не дуже стійкі, але дозволяють легко ними маніпулювати. Двоколісні самокати відрізняються різноманіттям: вони можуть мати великі колеса з повітряними камерами, а також можуть бути оснащені велосипедною гальмівною системою, складною конструкцією, регульованою висотою і електроприводом (електросамокати).

Конструкція будь-якого дитячого самоката включає в себе власне раму, кермо, колеса і гальма.

Для виготовлення самокатів використовують пластик або метал. Очевидно, що метал більш міцний і довговічний. Проте, для дитячих чотириколісних і триколісних самокатів частіше застосовують пластик, пластмасові конструкції мають невелику вагу і малюкам легше зрушити його з місця.

Кермо самоката оснащене ручками з нековзним покриттям. Металеві двоколісні самокати мають регульоване по висоті кермо і, іноді, регульовані по довжині ручки. Також ці самокати можуть бути складатися за типом «тростина» і мати спеціальну ручку — ремінь для перенесення або підвішування при зберіганні.

Гальмо на самокатах буває трьох видів:

— ножне гальмо дуже просте і надійне, хоча маленьким діткам може бути складно навчитися ним управляти;

— ручне заднє гальмо нічим не відрізняється від велосипедних і зустрічається, в основному на електросамокатах або двоколісних самокатах із великими колесами;

— ручне переднє гальмо зустрічається частіше, але є небезпечним, тому що призводять до різких гальмувань і падінь.

Колеса самоката виготовляються з поліуретану, гуми або пластику. Пластмасові колеса легкі і недорогі, але деренчать і швидко ламаються. Чим більше в складі коліс гуми, тим м’якше буде їздити самокат. Колеса самоката відрізняються також діаметром. Чим більшbq діаметр коліс, тим більш прохідним буде самокат. Крім того, колеса дитячих самокатів нерідко укомплектовують мигалками і підсвічуваннями.