Вибір лікарських рослин для домашньої аптечки. Частина 1

Вибір лікарських рослин, їх співвідношення можуть бути різними. Лікування одного і того ж захворювання у різних людей відбувається за допомогою різних сумішей. Особливо важливо дотримуватися такого правила: чим яскравіше проявляються ознаки боротьби організму з хворобою, тим обережніше і в менших дозах потрібно давати рослинні ліки. Тривалість лікування залежить від стану організму хворого.

8658752-0301У період лікування рекомендується дотримуватися дієти. В цей час бажано вживати легкозасвоювану їжу, відмовитися від алкоголю і прянощів. Необхідно також виключити з раціону різні копченості, різко обмежити вживання м’яса, тваринних жирів і т. д. Бажано також не курити. Дієта з урахуванням перебігу хвороби — одна з умов одужання.
Настій трав треба обов’язково змішувати з натуральними соками: лимонним, виноградним, яблучним та іншими. Кращий спосіб приготування рослинних настоїв такий: чотири — сім грамів сухої подрібненої суміші трав (повна з горою столова ложка) залити половиною літра окропу. Кип’ятити трав’яні суміші не варто, бо вони втрачають свої лікувальні властивості. Запарювати суміші слід у закритому посуді півгодини, після чого процідити через марлю, видавити в проціджену рідину сік одного (можна половини) лимона або додати 100-200 грамів виноградного або іншого соку, одну-дві чайні ложки цукру, а краще натурального меду. Настій потрібно поставити в тепле місце або ретельно загорнути в тканину. Можна підігрівати на водяній бані.

Пити теплим тричі протягом дня. Це загальні принципи приготування лікарських рослин.