Вибір дитячого одягу

На що потрібно звертати увагу, купуючи вбрання для сина і дочки? Фасон, колір, розмір — це найпоширеніші якісні характеристики. Всі вони важливі, але це далеко не все, про що потрібно подумати батькам.

vybor-detskoy-odezhdy-foto (1)Якщо ви, наприклад, купуєте дитячий комбінезон зимовий, то зверніть увагу, чи здатен такий верхній одяг надійно захистити дитину від холоду, вітру і атмосферних опадів. Такі важливі додаткові властивості можна знайти і для будь-якого іншого одягу, який ви купуєте для дітей.

Спочатку про фасони. Звичайно вони багато в чому визначаються тим, для яких цілей використовується одяг. Однак можна виділити і загальні рекомендації. Дитячий одяг не повинен обмежувати рухів. При цьому чим молодша дитина, тим жорсткішою є ця вимога. Так, в одязі новонароджених мають бути відсутні зав’язки на горлі, а шви краще, щоб були зовнішніми. Всі речі повинні бути м’якими і вільними, особливо ті, в яких дитина спить. А, як знають усі батьки, в цьому віці малюк проводить за цим заняттям більшу частину часу. Після того, як дитина підросте, звичайно можна вже не відмовлятися від різного роду застібок і складних моделей. Однак першого правила потрібно по можливості дотримуватися. Якщо ви купуєте малюкові одяг на виріст, то потрібно розуміти, що це можна робити далеко не завжди. Пам’ятайте про зручність, малюк не повинен спотикатися через занадто довгі штанини і т. п.

Тепер про колір. Дослідження показують, що для дітей колірна гама одягу є дуже важливою. Врахуйте, що з віком їх переваги міняються, проте темні тони вони не люблять досить довго. Незважаючи на це багато батьків купують верхній зимовий і осінній одяг коричневого або чорного кольору — це практично, але не дуже розумно. Світлий одяг здатен підняти настрій, так що забудьте про те, що він легко брудниться, і сміливо вибирайте його для сина чи доньки. Крім того вчені стверджують, що переваги дітей залежать і від їх темпераменту, так куртка для хлопчика більш активного може бути червоною, а для більш спокійного, наприклад, блакитною. Якщо ваш син висловлює саме такі побажання, коли ви робите вибір в магазині, то, напевно, варто до нього прислухатися. В іншому випадку навіть маленька дитина здатна відмовитися від речі, яка їй не до смаку.

Про розміри одягу. Багато батьків з метою економії часто купують одяг на виріст. В якійсь мірі з проблемою того, що речі швидко стають дитині тісними або короткими, допомагають боротися виробники. Вони шиють курточки у яких можна підвертати рукава, і штанці, у яких можна підвертати штанини. Причому зазвичай це виглядає як манжети, тобто цілком привабливо. Якщо ви купуєте одяг без примірки, то можна орієнтуватися на ріст — таке маркування зазвичай використовують і фірми, які шиють дитячі речі. У той же час лекала у різних виробників можуть відрізнятися, так що потрібно вибрати ту компанію, яка шиє одяг, який найкращим чином підходить саме вашій дитині.