Веснянки і плями на обличчі: попередження та усунення

На жаль, веснянки і плями дуже люблять з’являтися в найбільш помітних місцях на тілі — на обличчі і руках. І це тому, що вони найбільше піддаються впливу сонячного проміння.

vesnuwkiТим не менш, є способи, за допомогою яких можна запобігти появі веснянок в більшості випадків

Всупереч видимості, зміна кольору зустрічаються у людей з темною шкірою. У них більше меланоцитів, які виробляють колір у великій кількості.

При появі знебарвлення найбільш уразливі ті люди, які використовують гормональну терапію, так як гормони викликають чутливість шкіри до сонця і порушення пігментації. Косметика хорошої якості навіть не завжди справляється з такого роду пігментацією. Люди, які люблять загоряти і відвідувати солярій, повинні бути готовими до появи негарних плям на шкірі. Якщо колір починає проявлятися, це сигнал того, щоб відмовитися або істотно скоротити перебування на сонці. Веснянки виникають через генетику, і на це людина немає ніякого впливу. Веснянки — гордість людей з дуже світлою порцеляновою шкірою — блондинок та рудоволосих.

Причини зміни кольору на шкірі:

1. Гени — на деякі зміни шкіри ми немаємо ніякого впливу (наприклад, веснянки). Багато людей вже народжуються з гіперпігментацією в якості спадщини від батьків, бабусь чи дідусів.

2. Гормональні зміни — гіперпігментація є загальним наслідком вагітності і використання гормональної контрацепції.

3. Деякі ліки — взяти за приклад можна барбітурати, фенолфталеїн, протималярійні препарати.

4. Косметика — парфумерія і дезодоранти, креми з ретинолом і фруктовими кислотами під впливом сонця можуть привести до знебарвлення.

5. Хвороби — поява кольору на шкірі може бути ознакою серйозного захворювання: цукровий діабет, ураження печінки та нирок, рак яєчників.

6. Плями на тонкій і делікатній шкірі іноді з’являються в результаті механічного пошкодження — натирання бюстгальтера, нижньої білизни або ремінця на годиннику.

7. Акне — після прищів шкіра знебарвлюється, і лікування наслідків проходить повільно. Більш темні плями залишаються на шкірі на довгий час після перебування на сонці.

Утворення плям залежить від чутливості до сонця. Деякі люди загоряють дуже рівномірно, але у інших меланін розподілений неоднорідно, тому утворюються різні плями. Ефекту відбілювання плям і знебарвлення доведеться чекати ще кілька місяців.