Веселые игры с детьми на новогодние праздники

Новий рік — свято довгоочікуване, до нього починають готуватися зазделегідь, прикрашаючи приміщення і придумуючи, що подати до столу, і, звичайно ж, організація дозвілля займає не останнє місце в передноворічних клопотах. Про те, як влаштувати розваги для дітей, потрібно подбати особливо: діти не будуть весь день сидіти біля телевізора, а розважити себе самі вони теж можуть. Це можуть бути цікаві конкурси та вікторини. А щоб малюкам було куди подіти енергію, влаштуйте декілька активних заходів, головне, щоб всі ігри і конкурси були захоплюючими.

Естафета «Зв’яжи мішуру»

 1. Діти діляться на команди, в кожній команді повинно бути не менше п’яти осіб. Команд може бути дві або більше.

 2. Команда шикуються в коло, кожній дитині в руки дається новорічна мішура. Команда вибирає того, хто стартує першим.

 3. За сигналом ведучого перший стартує зав’язує мішуру на зап’ясті стоїть поруч з ним гравця і голосно говорить: «З Новим роком!».

 4. Після чого гравець з мішурою на зап’ясті повертається до наступного учасника, зав’язує у того на зап’ясті мішуру і теж голосно говорить: «З Новим роком!».

 5. Останній з команди зав’язує мішуру гравцеві, що почав естафету, коло замикається, а вся команда хором кричить: «З Новим роком!».

 6. Перемагає та команда, яка перша виконає всі умови.

 7. Якщо хтось із гравців порве мішуру, результати команди обнуляються, і вона стартують заново. Тому діяти потрібно швидко, але дуже акуратно, і це надає конкурсу особливої гостроти.

Конкурс «Шиворіт-навиворіт»

 1. На стілець складається одяг для кожного з учасників: куртка або шуба, шапка, рукавиці, чоботи. Стільці закріплюються за учасниками.
 2. За командою «Старт» гравці підбігають до свого стільця, вивертають кожен з предметів одягу навиворіт і надягають на себе. Не забувайте про взуття. Боти надягають з правої ноги на ліву і навпаки.
 3. Одягнувшись, учасник залазить на стілець, співає перший куплет «В лесу родилась елочка», злазить зі стільця, роздягається, вивертає одяг назад, складає її і біжить на своє місце.
 4. Повернувшись на своє місце учасник дзвонить в дзвіночок або плескає в долоні і голосно кричить: «Шиворіт-навиворіт!».

Гра виходить дуже кумедна, вона завжди супроводжується сміхом і веселощами, а діти відчувають своєрідне свято непослуху.

Конкурс можна проводити як в одиночному, так і в командному форматі, все залежить від кількості учасників. Якщо дітей багато, діти розбиваються на команди, інакше вийде занадто затягнуто. Але і в одиночних забігах конкурс краще розбити на два етапи, а переможця визначати за секундоміром, вони є у всіх мобільних телефонах. Стартуючи, дитина включає секундомір і вимикає його після фінішної фрази.

Гра «Мішок з сюрпризами»

Для цих новорічних дитячих розваг знадобиться мішок самого Діда Мороза і сюрпризи, як же без них?

Суть гри проста — в мішок складаються різні предмети: іграшки, солодощі, смішні дрібнички, зовсім безглузді предмети типу рваного черевика. Діти по черзі підходять до мішка, через невеликий отвір просовують туди руку і витягають один з предметів. Хитрість полягає в тому, що потрібно зберегти інтригу і не дати дітям на дотик визначити, що за предмет вони витягують. Для цього все, що складається в мішок, гарно упаковується. В ідеалі — в однакові коробки, але можна використовувати і коробки різних розмірів, мішечки, пакети та іншу упаковку.

Важливо, щоб всіх подарунків були не менше половини від числа сюрпризів, всі вони були приблизно рівні за вартістю, а кожна дитина могла б зробити кілька підходів до мішка. Щоб ніхто не пішов скривдженим, підготуйте кілька втішних призів, щоб вручити їх тим дітям, яким особливо не пощастило.

Смішні сюрпризи потрібно готувати таким чином, щоб вони були дійсно смішними і не образливими: на старому черевику малюється смішна мордочка, щоб він виглядав смішним псом, роздруковується на принтері диплом Хогвартса або сертифікат на 100 років щастя. Фантазуйте, вигадуйте, придумуйте!