Вегетаріанство як спосіб життя

Вегетаріанство як спосіб життя — найдавніший спосіб харчування. Ті, хто веде здоровий спосіб життя часто використовує вегетаріанство як спосіб життя будучи впевненими в його перевазі перед звичайним типом харчування. Існують два типи вегетаріанства: суворе — його прихильники не вживають в їжу не тільки м’ясо а й і всі продукти тваринного походження: мед, ікру, яйця, і несуворе — при такому типі харчування допускається вживання продуктів тваринного походження.

ae3da754c5af5c77d92f016b12155533Вегетаріанці вважають, що вживання м’яса призводить до посилення процесів гниття в кишечнику. Також вони вважають, що подібний тип харчування в найбільшій мірі підходить для людського організму, тим самим захищаючи його від хвороб і продовжуючи активність. Однак подібні заяви не підтверджені ні науково, ні статистично. Але незважаючи на це, шоста частина населення Землі є прихильниками подібної системи харчування. Слід зазначити, що вплив чистого вегетаріанства негативно впливає на нормальний розвиток дітей. І це доведено. Школярі-вегетаріанці в своєму фізичному розвитку відстають від однолітків. У таких школярів знижений гемоглобін в крові, спостерігається дефіцит інших важливих показників.

Люди, що підтримують вегетаріанство як спосіб життя компенсують недолік вітаміну В вживаючи в їжу пророслі зерна, вітамін D, вони компенсують прийомом в їжу люцерна, вживають соєвий сир і вітамінні препарати, які містять мікроелементи.

Для отримання необхідної кількості заліза вегетаріанцям слід включати в свій раціон сушену сочевицю, боби, горох, пасти з насіння і горіхів, хліб з цільного зерна. Також вегетаріанцям необхідні і продукти, які містять кальцій такі як сушений інжир, броколі, мигдаль, соєве молоко з додаванням кальцію.