Вчимося дихати під час пологів

Молоді мами, які ще жодного разу не народжували, чекають на появу дитини на світ з особливим трепетом. Вони ще не знають, як забирають сили багатогодинні перейми, як складно підніматися на стіл породіллі, а потім тужитися щосили, допомагаючи дитині подолати найскладніші в її житті перепони вузького таза. Досвідчені жінки, хто вже пройшов через всі муки, радять навчитися економити сили, для чого навчитися правильно дихати.

0036581_1409910030Перші перейми тривають не більше 20-30 секунд один раз в 15-20 хвилин, але саме на них треба сконцентруватися, а не панікувати. Як тільки перейми починаються, постарайтеся набрати якомога більше повітря і повільно, крізь губи качечкою видихати його в міру посилення болі внизу живота. Так ви уникнете судом в ногах, які можуть виникнути в результаті ниючого і тягучого болю.

І все ж дихальні вправи ви повинні навчитися робити задовго до того, як дитині прийде час на світ з’явитися.

Давайте спробуємо з самого початку:

— Набиріть повільно повні в легені повітря;

— Складіть губи трубочкою;

— Сильним струменем, але дуже повільно випустіть повітря з себе.

Так само повільно повторюйте вправу протягом 15 хвилин, тренуючись перед дзеркалом. При видиху голову не закидайте, можете опустити її вниз або тримати прямо (тут вже як розмір живота дозволить). Дихальні процедури відволікають увагу від болю і допомагають психіці не реагувати так болісно на перейми.

Чим швидше виростає амплітуда переймів, чим тривалішими вони стають, тим інтенсивніше варто дихати. Зіпріться на підвіконня однією рукою, другою візьміть себе за низ живота, набиріть повітря в легені так само неквапливо, і так само неквапливо його випустіть. Після того, як перейми закінчилися, постарайтеся розслабитися, особливо в області ніг і спини. Походіть по палаті або сядьте на жорсткий стілець. Уникайте глибоких крісел: перейми в них переносяться досить важко.