Вчимо дитину малювати олівцями

Заняття, яке дуже давно полюбили діти як спосіб корисного проведення часу — малювання олівцями. 

yak-navchiti-ditinu-do-5-rokv-poetapno-malyuvati-lyudinu_111Олівець можна дати в руки малюкові в 9-10 місяців і показати, тримаючи його руку, що виходить лінія. Саме в цьому віці малюк намагається тримати предмет між великим і вказівним пальцем.

Уміння правильно тримати олівець дозволить менше втомлюватися руці під час малювання і письма. Якщо наголос робиться на сильний середній палець, а вказівний знаходиться зверху, то дитина зможе без зусиль здійснювати дрібні і точні рухи. Великий же палець фіксує і не дає олівцю зрушити в сторону. Педагоги рекомендують показувати, як правильно тримувати олівець вже з 1,5-2 років, оскільки так легше і швидше довести навик до автоматизму. Пам’ятайте: переучування дається куди складніше. Навчайте вибирати оптимальний тиск, щоб і лінія виходила чітка, і папір був цілий.

Ви також можете придбати акриловые краски в Киеве, якщо ви хочете, щоб дитина не обмежувала свою творчість виключно олівцями.

Вибирати для малювання потрібно олівці з м’яким грифелем. Вони легко залишають яскравий штрих на папері. Хороші екологічні набори не повинні мати чужорідних хімічних запахів. Зверніть увагу на форму канцелярської приналежності. Фахівці радять для дошкільнят вибирати олівці з трьома гранями і досить товсті, щоб їх легше було тримувати. Для дітей молодшого віку досить буде набору, що включає 6-10 різних кольорів, а для старших дошкільнят цілком під силу використовувати багатобарвні набори, що мають до 36 кольорів.

Починати навчати малюванню варто з проведення ліній, із зображень предметів, що мають прості форми. Перші малюнки створюйте, тримаючи руку малюка і направляючи її. Це дозволить зрозуміти спосіб дії і активізує м’язову пам’ять. У дитини формується просторове сприйняття, поліпшується координація рухів і стає можливим створення більш складних композицій.

Процес навчання буде більш ефективним, якщо проводити його в ігрові форми:

  • Запропонуйте дитині з’єднати лініями кульки однакового кольору (або цукерки однакової форми), намалювати хвилю біля борту корабля, хмари в небі.
  • Нехай малюк домалює частину зображення. Для молодших дошкільнят під силу домалювати сонячні промені, дим з труби, стебла квітів. Потім завдання поступово ускладнюються. Якщо дитина пропонує свої варіанти, підтримайте її. Нехай малює все, що подобається. Адже ваше завдання навчити самій техніці малювання.