Вчимо дитину іноземній мові правильно

Дітки пізнають новий для них, навколишній світ з перших днів життя. Процес пізнання — поступовий, і грунтується він на мимовільної пам’яті.

Іншими словами, діти з легкістю запам’ятовують те, що їм подобається! Цей момент необхідно враховувати тим, хто навчає свою маленьку дитину іноземної мови.

girl-with-blocks-700x468

Якщо малюк чує мову регулярно, то в процесі спілкування він освоює розмовну мову і з часом з легкістю вивчає граматику і нарощує словниковий запас. З метою розвитку слухової пам’яті пропонуйте малюкові пісні і захоплюючі мультфільми іноземною мовою.

Ефективними є і вправи з яскравими картинками. Показуючи слово, ви називаєте його кілька разів, протягом декількох днів повторюючи вправу. Таким чином, ви розвиваєте у дитини як зорову, так і слухову пам’ять. Маленькі діти легше запам’ятовують окремі слова, цілі словосполучення чи довгі фрази формуються ними набагато пізніше. Враховуйте цю особливість, навчаючи дошкільнят. Вільне володіння і активне використання будь-якої іноземної мови — можливе тільки в мовному середовищі, окремих уроків, звичайно ж, недостатньо. Якщо ви хочете, щоб дитина говорила вільно, починайте вивчення мови з перших років життя і не припиняйте заняття. Мова швидко забувається, якщо використання її обмежене або процес навчання супроводжується тривалими перервами. Вивчайте мову разом з дитиною, якщо ви не володіли нею до цього. Наявність мовного партнера — важлива умова успішного оволодіння мовою. Не вводьте одночасно кілька іноземних мов, такий «мовної штурм» вдається не багатьом! З малюками займайтеся так, щоб уроки були схожі на цікаву гру, не стомлюйте дитину, вона повинна вивчати мову з радістю! Нові слова вводьте регулярно, але поступово. Використовуйте для навчання не тільки картинки, а й навколишні об’єкти, а пізніше переходите до явищ, якісних характеристик і дії. Для дітей дошкільного віку добре підійдуть міні-групи, в яких одночасно навчаються не більше 5 осіб. Для школярів більш ефективні індивідуальні заняття, на яких будуть враховуватися особливості конкретно даного учня.