Вчимо дитину буквам

Всі ми грамотні, з легкістю можемо прочитати статті в журналі і написи лист. Як ми досягли цього? Як ми навчилися читати, і бачимо не тільки знаки, а й розрізняємо літери? І, головне, як навчити дитину цим літерам?

shutterstock_451738006

Деякі довіряють це фахівцям. Це правильне рішення. Справжній педагог і логопед знайде індивідуальний підхід до кожної дитини. Природно, це невигідно. Основні поняття букв, читання і письма закладають в дитячому садку. Однак якщо ви хочете, щоб дитина вміла читати до 6-7 років, то доведеться самим докладати зусиль. Надалі це істотно полегшить дитині життя.

Що хоче дитина в такому віці? Смачно їсти і гратися. Саме це і буде найкращим підходом. Ні в якому разі не можна змушувати дитину вчити букви насильно. У маленького учня може виробитися негативне ставлення до букв. Надалі буде складно не тільки вам, але і вчителям в школі. Букви — це зло. Ось яке розуміння буде у дитини. Допускати це не можна.

У ранньому віці діти пізнають світ очима, вухами і язиком. Саме тому так і тягнуть все до рота. Можна використовувати це, коли ви годуєте дитину. Робіть з продуктів літери. Необхідно трохи фантазії і майстерності. Напевно ваша дитина залишиться задоволеною, побачивши улюблені фрукти в новій формі. Це буде розвивати абстрактне мислення і грамоту малюка.

Важливо, щоб букви з’являлися в житті дитини на кожному кроці. Це може бути магнітна дошка з алфавітом, яскравий плакат з написами, кубики з буквами. Самі літери повинні бути яскравими і великими.
Заняття з дитиною потрібно проводити регулярно, без пропусків. Тривалість може коливатися, як правило, це 15-20 хвилин. Дитині потрібна активність. Їй важко займатися якоюсь діяльністю довгий час. Навіть сидіти на місці.

Вчити букви треба граючи з дитиною. У міру необхідності привчаючи до дисципліни. Діти легко асоціюють букви з предметами і тваринами. Це необхідно використовувати. Асоціації повинні бути простими і зрозумілими. Поступово дитина вивчить букву, і необхідність асоціацій відійде на другий план.

Правильно вимовляєте літери. У цьому віці діти схоплюють на льоту всі слова дорослих. Так що правильна вимова є дуже важливою.

Головне, щоб дитина зрозуміла — літери це корисно і цікаво. Тоді навчання буде проходити швидко і приємно.