Вчимо дитину їсти самостійно

Приблизно до першого року життя будь-яка дитина стає більш самостійною. Навчається самостійно їсти. Перевернута тарілка з їжею, розлитий чай, розмазана каша по всьому столу — це все знайоме будь-якій мамі, у якої є маленькі діти. Достатньо всього лише відвернутися на секунду і дитина тут же лізе руками в тарілку. Як же навчити дитину їсти самостійно?

1462435642_kak_nauchit_rebenka_est_lozhkojДля початку необхідно визначиться з тим, коли саме можна починати цей процес. Навіть якщо у віці 1-1,5 року дитина не прагне їсти самостійно не варто відкладати навчання в довгий ящик. Як показує практика, якщо слідувати декільком правилам можна навчити малюка самостійно їсти в досить короткі терміни.

Правило № 1

Годуйте дитину тільки тоді, коли вона дійсно хоче їсти. У цей момент дитина навряд чи захоче погратися з іграшками. Їй буде складно відвернутися від їжі. Для цього вкладіть ложку в руку дитини і покажіть, як нею користуватися. Коли малюк трохи підросте, намагайтеся рідше годувати його своєю рукою.

Правило № 2

Не дозволяйте дитині гратися з їжею. Зазвичай, коли дитина насититься їжею вона починає пускати свої ручки в тарілку, розмазувати їжу по всьому столу. У цей момент найкраще прибрати їжу з столу. Нехай малюк з дитинства знає, що з їжею гратися не можна.

Правило № 3

Не варто йти проти природи. Звичайно, всі знають, що ложку потрібно тримати в правій руці, а хліб в лівій, але якщо дитина намагається їсти лівою рукою в цьому немає нічого страшного. До трьох років допустимо їсти як однією, так і іншою рукою. Однак навіть якщо ви помітили, що у вас росте лівша ні в якому разі не намагайтеся перевчити дитину. Своїми діями ви тільки порушите роботу її мозку.

Правило № 4

Починати навчати дитину самостійно їсти слід з її улюблених страв. При цьому не важливо, що саме це буде за їжа: картопля, каша, сир або навіть котлета. Дайте дитині в руку ложку або виделку. Не переживайте, якщо на початку дитина буде трохи допомагати собі рукою. Але, якщо ви помітили, що їсти виделкою у дитини не виходить — поміняйте її на ложку.

Правило № 5 

Запам’ятайте, що поки дитина буде вчитися їсти самостійно, ваша кухня не буде виблискувати чистотою. Не варто витирати кожну пролиту краплю супу або каші і прибирати кожну крихту хліба. Заспокойтеся. Нехай малюк їсть самостійно, а вже після ви приступите до прибирання.