Важливість уроків фізичної культури в школі

Ніколи ще проблема низької рухової активності дітей і підлітків не стояла так гостро, як сьогодні. Це обумовлено багатьма факторами, не останнє місце серед яких займає загальна захопленість школярів комп’ютерними іграми та спілкуванням в соціальних мережах. Час, який батьки сучасних дітей проводили в рухливих іграх, нинішнє підростаюче покоління просиджує за комп’ютером. Дефіцит рухової активності при цьому такий великий, що 2-3 уроки фізкультури на тиждень можуть здатися краплею в морі, нездатною вплинути на фізичний розвиток школярів. А якщо ще згадати, що почастішали трагічні випадки при здачі нормативів, то виникає питання: для чого потрібна фізкультура в школі? Може, цей предмет краще взагалі виключити зі шкільної програми?

Depositphotos_152223430_m-2015Такий радикальний підхід до вирішення даної проблеми не може бути визнаний розумним, це рівнозначно тому, щоб пропонувати гільйотину як засіб від головного болю. Не треба виключати фізкультуру, а зробити так, щоб вона приносила максимум користі і стала для дітей невід’ємною частиною способу життя. А для цього потрібні фундаментальні зміни у викладанні цього життєво важливого предмета.

Між іншим, вам може знадобитися освобождение от физкультуры, яке ви можете отримати на сайті med-docs.su вже зараз.

Для нормального фізичного розвитку організму, який росте необхідно багато і різноманітно рухатися, бажано — на свіжому повітрі. Це забезпечує активний кровообіг, достатній приплив кисню до всіх органів, що створює найкращі умови для гармонійного розвитку всіх систем організму.

З початком шкільного життя властива дітям природна рухова активність різко обмежується. Замість рухливих ігор на свіжому повітрі, їм доводиться довго сидіти спочатку на уроках в задушливих класах, а потім вдома, виконуючи домашні завдання. Компенсувати шкоду від тривалого перебування в статичній позі допомагають активні рухи в перервах між заняттями і у вихідні дні.

Однак сучасні реалії такі, що більшість дітей і у вільний час залишаються малорухомими, вважаючи за краще пасивне проведення дозвілля. Причиною масовості цього явища, насамперед, є недостатній батьківський контроль. На жаль, не всі батьки розуміють, як сильно фізичний розвиток дітей і підлітків залежить від регулярного рухового навантаження.

Багато батьків вважають за краще бачити свою дитину вдома за комп’ютером, ніж хвилюватися за її безпеку, відпускаючи гратися у двір. Не всі мають можливість і бажання водити дітей у спортивні секції. Великою проблемою є також неправильне харчування дітей, що приводить до ожиріння. Школярі з надмірною вагою, як правило, малорухливі. Це ще більше погіршує їх відставання у фізичному розвитку.

Але не тільки батьки винні у фізичній слабкості дітей. Чимала частина провини в цьому лежить на школі. Адже низький рівень фізичної культури більшості населення — це наслідок ставлення до викладання цього предмета в школах. Батьки, з дитинства засвоїли, що урок фізичної культури — це щось погане, другорядне, і в дітях своїх виховуватимуть зневажливе ставлення до «фізри».

Однак неважливим і другорядним не може бути те, від чого напряму залежить головна цінність для людини — її здоров’я. Мало кому після закінчення школи стане в нагоді знання інтегралів або хімічних формул, а ось усвідомлення необхідності регулярної фізичної активності і застосування навичок ЗСЖ допоможуть зробити життя будь-якої людини більш здоровим, довгим та плідним.

Саме в дитячі та підліткові роки закладається здоров’я на все життя. Тому так важливо приділяти максимум уваги фізичному розвитку школярів. Для цього викладання фізкультури необхідно вивести на новий рівень, який буде відповідати потребам сьогодення.