Важливість наявності шкільної форми в гардеробі дитини

Спори щодо доцільності використання шкільної форми відбуваються постійно.

Modnaja-shkolnaja-forma-uchebnogo-goda-2016-2017_1-2-320x500І в батьків немає єдиної думки в цьому питанні. Адже ті, хто носив її в свій час, навпаки, часто буває проти, бо не хоче, щоб їх дітей в чомусь ущемляли. Доводи вчителів і психологів прямо протилежні. На їхню думку, шкільна форма хлопчиків і дівчаток не тільки робить дитину акуратнішою, але і сприяє підвищенню її дисциплінованості та зібраності на заняттях.

Носіння шкільної форми не є обов’язковим в навчальних закладах відповідно до закону. Однак в окремих установах, за бажанням батьків або адміністрації, вона може бути введена.

Думок з приводу необхідності використання шкільної форми може бути кілька. Але немає сумніву те, що дитина в ній швидше за все буде відчувати себе зовсім інакше, ніж у звичайному одязі. Адже досить задуматися над тим, які відчуття отримуєте ви, одягаючи костюм. Напевно в такому випадку виникає почуття власної важливості і значимості, і навіть відчувається якась солідність. Звичайно, все залежить від якості і виду костюма, адже, як відомо, по одягу зустрічають…

Значення шкільної форми в окремо взятому навчальному закладі полягає ще і в соціальній спрямованості, адже в такому випадку всі хлопчики і дівчатка рівні, такий одяг здатний запобігати соціальним конфліктам, а дитина може відчувати себе більш впевнено і не відчувати заздрощів з приводу того, що у неї немає такого елемента одяг, як в її однокласника. Це у своєму роді і психологічний фактор, адже не рідко трапляється так, що діти з небагатої сім’ї просто перестають вчитися, тому що комплексують через власний зовнішний вигляд. Шкільна форма покликана зробити всіх дітйе рівними і створити умови, щоб вони повністю приділяли увагу навчанню.

На сьогодні доступні різні комплекти даного виду елемента гардероба, які дозволяють дітям навіть в цьому аспекті не виглядати нудно і сіро. Адже набори шкільної форми досить багаті за кількістю одягу, що входить в них. Наприклад, дівчатка мають можливість поєднувати такі елементи, як піджаки, блузки, штани, спідниці, кардигани, сарафани. Якщо фінансові можливості дозволяють, можна придбати відразу кілька комплектів шкільної форми, завдяки чому не знадобитися кожен раз ламати голову над комбінуванням різних елементів з одного набору.

У плані вибору шкільної форми для хлопчиків також існує широка різноманітність доступних рішень. Різновиди комплектів дозволяють створити індивідуальний образ, грунтуючись на загальній колірній гамі. У заданому стилі віддати перевагу можна штанам, жилетам, однотонним сорочках, краваткам та іншим елементам.

Питання: «носити шкільну форму чи ні?», — є виключно індивідуальним і в багатьох випадках залежить від рішення адміністрації відповідного закладу та батьків. Але безсумнівним слід назвати факт, що такий елемент гардеробу: сприяє формуванню у дитини прагнення відповідати серйозному діловому образу, дозволяє концентруватися на навчанні і не допускає виникнення соціальних конфліктів.