Важливі гігієнічні процедури для дітей

Народження дитини — це воістину важлива подія в житті кожної жінки і, звичайно, для більшості чоловіків. Гігієнічні процедури в обов’язковому порядку починаються ще з пологового залу. Потім гігієнічні заходи повинні бути освоєні молодою матір’ю. Батьки повинні з самого народження привчати свого малюка до чистоти і дотримання гігієни. Дитячі серветки допоможуть підтримувати чистоту в проміжках між плановими гігієнічними процедурами.

1361720442_uhod_za_nogotkamiЯкі процедури є обов’язковими? До чого слід підготуватися?

Догляд за пупковою ранкою

Даний етап є одним з найбільш важливих серед заходів по догляду за новонародженим малюком. Після того, як жінка виписується з пологового будинку, необхідно самостійно проводити регулярну обробку пупкової ранки. Для цього слід використовувати ватяну паличку, яка змочується в перекис водню. Ватною паличкою можна торкатися до ранки. В обов’язковому порядку ранку потрібно після кожної процедури змащувати зеленкою.

Промиваємо очі

Догляд за очима — це важлива процедура. Як потрібно її проводити? Щоранку потрібно брати ватний тампончик, змочувати його в теплій кип’яченій воді, а потім — протирати очі. Рухатися треба від зовнішнього кута до внутрішнього куточка, до носика. Даний напрямок рухів дозволяє природним чином направляти слізну рідину. Витирайте очі різними ватними тампонами.

Чистимо носик

Чистка носових проходів також включає в себе гігієнічну процедуру. Для цього потрібно взяти ватку і скрутити невеликі джгутики, які будуть змочені в дитячій або рослинній олії, але в другому випадку обов’язково потрібно прокип’ятити засіб. Носові проходи слід обробляти обертальними рухами, намагаючись діяти дуже обережно. Олія сприяє ефективному розм’якшенню і видаленню кірочок. Завершальним етапом є суха чистка за допомогою сухого джгутика.

Підстригаємо нігті

У всіх малюків нігтики ростуть дуже швидко і їх потрібно підстригати регулярно для того, щоб успішно запобігти ризику поранення. Процедура передбачає відповідальний підхід. Ви повинні переконатися в тому, що малюк не буде вередувати. Використовуйте тільки ті ножиці, які мають тупі кінці. При підстриганні одного пальчика всі інші потрібно підтримувати. Нігті не повинні бути занадто короткими, але повинні бути рівними і не гострими.

Попрілості

Дотримання гігієни дозволяє запобігати попрілостям. Ви маєте доглядати за ніжними складочками шкіри малюка. Ви повинні доглядати за паховими областями, складочками між сідницями, ліктьовими і підколінними згинами, шиєю, пальчиками. Малюка потрібно мити після кожного відвідування туалету. Підгузники рекомендується міняти вісім разів на день. Після миття тіло потрібно промокнути серветкою і обробити дитячою олією або спеціальним кремом. Для пахових областей потрібно використовувати спеціальну присипку.

Купання

У перший місяць життя малюка купання потрібно проводити щодня, а потім — через 1 — 2 дні. Температура води повинна становити 36 — 37 градусів. Раз на тиждень слід використовувати спеціальні засоби, наприклад, дитяче мило. Відмовтеся від використання трав і марганцівки. Для прання речей потрібно використовувати дитячі мила або порошки без вмісту хімічних реагентів, алергенів.