Варикозне розширення вен. Причини виникнення і методи лікування варикозу

До варикозного розширення вен схильна практично кожна жінка в найбільш активному для неї віці 25-55 років. Причиною цього в більшості своїй є спадковий фактор, однак, не тільки. Дуже сильний вплив, як на виникнення, так і на попередження варикозного розширення вен маэ спосіб життя жінки, професія і звички. Розширення вен часто відбувається через ходьбу на високих підборах. Відбувається перенапруження м’язів ніг, більша кількість крові потрапляє в підшкірні вени і вражає їх. Носіння надто вузьких штанів з цупкої тканини, панчіх з тугою резинкою мають перетискаючий ефект на вени в паховій області і ускладнюють нормальний кровообіг. Дуже часто можна побачити молоденьких дівчаток, які йдуть по вулиці в холодну погоду в коротеньких спідничках і колготках. Це взагалі жахлива ситуація. До всього вищепереліченого додається те, що на холоді кровоносні судини звужуються, навантаження на вени збільшується.

Як починається варикозне розширення вен?

ot-chego-voznikajut-boli-v-myshcah-nog-1

На початку захворювання відчувається лише тяжкість в ногах, яка переходить в хворобливість ікорним м’язів ніг, часом ноги зводить судома. Але після нічного відпочинку жінка відчуває себе добре, однак на наступний день ноги втомлюються швидше ніж раніше, і так кожен день. Поява вузликів вважається наступною стадією захворювання. Почуття болю в ногах посилюється і заспокоюється лише після тривалого відпочинку, ноги сильно набрякають.

Чому це відбувається?

Застій у венах не дає відтікати крові, це веде до хворобливих відчуттів, до набряків, порушення живлення тканини ніг. Через порушене живлення тканини клітини недоотримують поживні речовини і кисень, вони заповнені продуктами розпаду.

Як відбувається лікування варикозного розширення вен?

Лікування варикозного розширення вен. Варикоз можна лікувати консервативним і хірургічним способами. Розглянемо консервативні методи лікування. При перших же ознаках захворювання вен, а їх можна встановити самостійно без допомоги лікаря, необхідно носити еластичні панчохи або еластичні бинти.

Як бинтувати ноги при варикозі. Бинтувати ноги потрібно правильно: спочатку вам необхідно відпочити, полежавши хоча б хвилин 15 в горизонтальному положенні з піднятими ногами, і тільки потім, починаючи від щиколоток до коліна бинтувати ноги. Бинтуйте щільно, але не дуже, щоб не перетиснути кровотік, але і не слабо — тоді не буде результату. Таким способом лікування ви не позбудетеся від вже наявних вузликів, але уникнете появу нових і будете почувати себе комфортно.

Дуже добре допомагає для лікування і профілактики варикозного розширення вен самомасаж і лікувальна гімнастика.

Ви можете вдатися до склеротерапії — введення лікарем в розширені вени спеціальної речовини, яка там застигає і не дозволяє венах наповнюватися кров’ю. Однак після цієї процедури до п’яти місяців необхідно носити еластичні панчохи.

У деяких випадках доводиться вдаватися до радикального способу лікування — хірургічної операції. Вона полягає в тому, що хірург видаляє розширені вени з варикозними вузликами і перев’язує гирла, за якими з більш глибоких вен відбувався прилив крові. На сьогоднішній час такі операції роблять косметично.