Варикоз: симптоми, лікування, профілактика

Варикозне розширення вен — це захворюванням, яке зазвичай супроводжується зміною вен, втратою їх форми і еластичності. До цієї хвороби схильні молоді жінки і жінки після пологів. Захворюванню також сприяє постійне перебування на ногах.

 

 

Симптоми

 

 

hvorobi-ng-simptomi-lkuvannya-ta-proflaktika_592

Першими ознаками, що свідчать про варикоз, є набряки, стомлюваність, тяжкість в ногах. Ці симптоми свідчать про початковий етап розвитку захворювання. Причому тяжкість в ногах і болі зменшуються при ходьбі. Подальше протікання хвороби характеризується появою тромбозів.

 

 

При варикозі на нижніх кінцівках з’являються вузлики, які призводять до свербіння і витончення шкіри над ними. Великі вузли більш проблематичні: при їх травмі з’являються виразки, в які легко потрапляє інфекція.

 

 

Нерідко виникає варикозне розширення вен при вагітності. В основному, у вагітних спостерігається варикоз через додаткове навантаження на ноги, здавлювання порожнистої вени в черевній порожнині і супроводжується болями і вагою в ногах. Якщо не лікувати цю недугу, то стан погіршиться: можлива поява тромбів, трофічних виразок і запалення.

 

 

Лікування

 

 

Лікування хвороби обумовлюється її стадією протікання. Більш радикальні засоби використовуються в крайніх випадках, при утворенні виразок, тромбів і інфекції. При розвитку хвороби доцільно застосовувати такі заходи:

 

 

застосовують медичні панчохи, які знімуть втому і сприяють поліпшенню кровообігу;

 
дотримання режиму, рухова активність. На початковому етапі протікання захворювання допомагає плавання, ходьба, катання на велосипеді;

 
використання мазей і гелів, що знімають набряк і втому ніг. Мазь запобігає утворенню тромбозів;

 
операція відноситься до радикального методу, і використовується для лікування трофічних виразок на ногах.

 

Протипоказана операція людям похилого віку і вагітним жінкам, оскільки анестезуючі препарати можуть відігравати негативну роль.

 
Цілеспрямоване лікування веде до повного відновлення працездатності.

 

 

Профілактика

 

 

Профілактика варикозу досить проста. Важливо не забувати про рухову активность(особливо це стосується людей з сидячою, малорухливою роботою). Слід регулярно займатися бігом, плаванням, виконувати вправи, займатися ходьбою, кататися на велосипеді. Не забувайте носити панчохи від варикозу, не піднімайте важке. Профілактика варикозу не тільки запобіжить хворобі, а й попередить її появу.