Вагітність: в очікуванні малюка. Частина 2

У другій половині вагітності з’являються болі в попереку, судомні болі в м’язах ніг, можуть боліти кістки і суглоби. Деякі вагітні страждають безсонням і дратівливістю. Причиною судом може бути дефіцит кальцію. Судоми нижніх кінцівок найчастіше трапляються по ночах. У цей момент найкраще сильно потягнути на себе пальці зведеної судомою ноги і потім дати ногам навантаження — встати, пройтися, кілька разів піднятися на ногах. Звичайно, це потрібно довести до відома лікаря, він зробить всі необхідні призначення.

images (36)Подорожі на час вагітності краще відкласти, особливо на літаках: навіть якщо мама переносить їх добре, для дитини це серйозне випробування. Необхідно з перших же тижнів вагітності уникати серйозних фізичних і психічних навантажень.

Всі контакти з миючими засобами, отрутохімікатами та іншою хімією слід звести до мінімуму. Без узгодження з лікарем не можна приймати ніяких лікарських препаратів.

Під час вагітності краще не приймати гарячі ванни, а обмежитися душем.

Про те, які фізичні вправи потрібні майбутній матері, про спеціальну психологічну підготовку до пологів і те, як можна пригнічувати біль під час пологів — можна дізнатися у вашого лікаря або із спеціальної літератури.

В останні тижні не поспішаючи зберіть все, що знадобитися вам в пологовому будинку: окремо сумка для дитини і сумку для вас. Нехай всі необхідні документи весь час лежать в сумочці на випадок передчасної відправки в пологовий будинок.

І останнє. Посміхайтеся частіше: ваш настрій і добре самопочуття — це найважливіше для народження щасливого і здорового малюка.