Вагітність — один з найважливіших періодів у житті жінки

Багато жінок мріють про сім’ю та дітей. Це цілком нормально, адже материнський інстинкт є природним біологічним механізмом. Важливо лише розуміти, що вагітність триває досить довго і пов’язана з певними складнощами, до яких потрібно заздалегідь підготуватися.

src_a9da4c19ac2cde10Ви вже вагітні або тільки плануєте зачаття? Тоді ось кілька універсальних порад, за допомогою яких можна полегшити процес перебігу вагітності:

 

  • Регулярно відвідуйте лікаря. Перший візит в клініку повинен відбутися відразу ж після того, як буде зроблений позитивний тест на вагітність. На сьогоднішній день ведення вагітності пропонують сотні медичних установ, так що проблем з пошуком відповідної у вас не виникне. Кваліфікований лікар буде контролювати стан матері та дитини, а також давати рекомендації, які слід виконувати в обов’язковому порядку.
  • Продовжуйте вести звичний спосіб життя так довго, як це можливо. Однією з головних жіночих помилок є бажання захистити себе і майбутню дитину від зайвих контактів із зовнішнім світом. Однак, якщо ви підете з роботи, перестанете розважатися і просто ляжете на диван, все стане тільки гірше. При такому розкладі дуже легко впасти в депресію, крім того, малорухливий спосіб життя в принципі доставляє безліч проблем.
  • Правильно харчуйтеся. Деякі продукти доведеться виключити з раціону, а деякі, навпаки, туди додати. Але робити це потрібно не після читання статей в глянцевих журналах, а порадившись з лікарем-гінекологом і дієтологом, які мають великий досвід роботи з вагітними жінками. Здорове харчування — це гарантія гарного самопочуття матері і комплексного розвитку для малюка.
  • Більше часу проводите з чоловіком. Під час вагітності подружжя дуже часто віддаляються один від одного і це неправильно. Намагайтеся хоча б час від часу влаштовувати спільні розваги, а також просто обговорювати останні події. Окремо слід відзначити можливість відвідування різноманітних курсів, призначених для пар, які чекають на появу дитини. Спілкування з досвідченими викладачами та іншими майбутніми батьками, буває вкрай корисним.

На закінчення хочеться відзначити, що до вагітності потрібно ставитися не як до тортур або випробування, а як до важливого і щасливого періоду у вашому житті. Це одна з тих ситуацій, коли думки цілком собі матеріальні. Отже, позитивний настрій дозволить значно полегшити перебіг вагітності.

Будьте здорові і щасливі!