В яких випадках дитину потрібно показати психологу?

Діти дуже відрізняються від дорослих. Вони мають ще незміцнілу психіку, яка може легко зламатися при зіткненні з жорстокістю і несправедливістю цього світу. З цієї причини дорослим варто бути уважними до почуттів та емоцій своєї дитини. Варто також пам’ятати про те, що бувають ситуації, в яких може допомогти тільки дитячий психолог. Цим ви зможете врятувати психіку дитини.

680x453_1_3c4ecb06b9a2bd566c7c203cc4319b46@690x460_0xc0a8392b_1950215171474307495Проблеми зі сном і відсутність апетиту

Дані ознаки є сигналом навіть у поведінці дорослої людини. Що стосується дітей — подібні проблеми можуть бути симптомом різних захворювань психіки. Якщо дитина просто не хоче засинати на самоті або просить залишити світло включеним — це вже перший дзвінок. Але якщо ж дитину охоплює справжня тривога, страх і паніка — її варто показати фахівцеві.

Харчові розлади

Якщо дитина стрімко втрачає вагу, а після прийому їжі викликає у себе блювоту — це початок нервової анорексії. Пора звертатися до психіатра, або мінімум до психотерапевта. Також до нервових харчових розладів відносять булімію.

Дисморфофобія

Деяким дітям властиво сильно переживати на тему своєї зовнішності. Дбати про свій зовнішній вигляд — це норма. Однак буває і так, що дитина вишукує у себе дефекти, яких не існує, і сильно перебільшує будь-які свої недосконалості. У цьому випадку варто показати дитину психологу.

Нетовариськість і закритість

Якщо дитина втратила інтерес до спілкування з оточуючими людьми, не виходить з кімнати і не хоче нікого бачити — пора бити тривогу. Можливо дитині потрібно лише тимчасово побути на самоті. Однак якщо дитина не ділитися своїми переживаннями навіть з найближчими людьми — це може бути початковим симптомом різних розладів психіки.

Проблеми з емоціями

Звичайно, всі діти і особливо підлітки, так чи інакше мають проблеми з емоціями. Однак якщо дитина починає вести себе агресивно по відношенню до себе або оточуючих — це дуже нехороший знак. Також до тривожних дзвіночків відносять безпричинну часту зміну настрою, емоційні гойдалки.

Інші ознаки

Ознаками того, що пора б уже відвідати психолога, є неадекватна поведінка, втрата інтересу до раніше улюблених занять, а також залежність від різного роду хімічних речовин (наркотики, куріння, алкоголь).

Висновки

Існує безліч на перший погляд непомітних ознак того, що варто звернутися до фахівця. Слід пам’ятати про те, що в кожній школі є свій штатний психолог. Не бійтеся зайвий раз його відвідати, щоб не упустити момент до того, як зміни в психіці вашої дитини набудуть характеру незворотності.