В який вид спорту віддати дитину?

Більшість сучасних батьків, як тільки їх дитина досягає віку чотирьох-п’яти років, починають замислюватися над питанням, в який же спорт його віддати. Сама дитина вирішувати поки, на жаль, не може, для цього вона ще занадто мала, тому рішення залишається тільки за батьками. Однак визначитися з вибором будь-якого конкретного виду спорту або секції буває не так просто.

vidy-sporta-dlya-detejСпорт прекрасно позначається не тільки на фізичному, але і на психологічному розвитку дитини. У дитина виробляється сила волі, загартовується характер. Спорт сприяє розвитку різних груп м’язів, що теж дуже важливо.

В процесі вибору виду спорту для свого малюка слід проконсультуватися з лікарями, адже здоров’я — понад усе. Деякі види спорту можуть бути протипоказані за тих чи інших причин. Найкраще за консультацією звернутися не до лікаря-педіатра, а до спортивного лікаря, аби отримати вичерпні відповіді на всі ваші запитання.

Прекрасним вибором буде великий теніс. Він відмінно розвиває спритність і реакцію. Тренування підуть на користь дитині з поганим обміном речовин, так як посприяють його нормалізації. Правда, для діток, у яких плоскостопість або спостерігається короткозорість, дорога на корт, на жаль, закрита.

Якщо ваш малюк товариський і активний, йому підійде один з командних видів спорту: волейбол, баскетбол або найпопулярніший — футбол. Такі види спорту добре підходять для розвитку дихальної системи. Футбол забезпечить міцні м’язи ніг, волейбол — пряму поставу, а баскетбол — координацію рухів.

Дуже корисним для здоров’я дитини є плавання. Цей вид спорту зміцнює практично всі органи і групи м’язів. За цим параметром жоден інший спорт з плаванням не зрівняється. Існують і протипоказання для відвідування басейну: хвороби очей, відкриті ранки або шкірні захворювання.

Пам’ятайте, що кожна дитина — насамперед особистість. Тому не варто «пхати» її силою в будь-яку секцію. Якщо з часом дитина вирішить залишити спорт, не лайте її, а спробуйте просто зрозуміти.