УЗД під час вагітності: навіщо і коли робити?

Кожна жінка має свою думку з приводу необхідності ультразвукового дослідження під час виношування дитини. Одні наполягають на тому, що це не зовсім приємна процедура для малюка, а точніше вона дуже шкідлива. Інші навпаки вважають, що саме ця процедура може стати кращим помічником в запобіганні ускладнень. Ця стаття розповість, навіщо взагалі роблять УЗД, і чи важлива дана процедура насправді.

 
До речі, ви можете дізнатися розцінки на УЗИ від провідних клінік Києва та вибрати найкращу пропозицію!

 
Жінці, яка носить під серцем свого малюка властиве бажання скоріше його побачити. І завдяки ультразвуковому дослідженню вона може побачити його набагато раніше, а не після пологів. Ультразвукове дослідження є дуже важливим дослідженням, але проводити його на перших термінах вагітності (до 10 тижнів) небажано.

 

 

80(19)

Перше обов’язкове ультразвукове дослідження потрібно проводити не раніше ніж на 11 тижні. У цей період лікар зможе визначити точний термін пологів, і розповісти вам про протікання вагітності. Також в цей період вже можна прослухати крихітне сердечко вашого малюка.

 

 

Наступне дослідження потрібно робити приблизно на 22 тижні. Воно вже більш цікаве, адже ви вже зможете побачити свою крихітку. На цьому терміні вже можна дізнатися стать дитини. Також УЗД в цей період дуже важливе, тому що можна простежити розвиток внутрішніх органів дитини.

 

 

І останнє дослідження необхідно проводити безпосередньо перед пологами (33 тиждень). У цей період лікар насамперед огляне органи дитини, і її положення.

 

 

Ви повинні розуміти, що це необхідне дослідження і ні в якому разі не варто від нього відмовлятися. Адже тільки за допомогою такого дослідження лікар зможе виявити можливі відхилення в розвитку дитини.

 

 

УЗД потрібне для:

 

 

1) підтвердження вагітності на ранніх термінах;

 

 

2) визначення кількості дітей (тільки після 6 — го тижня), хоча б для того, щоб двійнята і тим більше трійнята не стали для вас несподіваним сюрпризом, і щоб ви могли підготувати себе і чоловіка морально, і що не менш важливо, матеріально;

 

 

3) визначення точного терміну вагітності;

 

 

4) діагностування позаматкової вагітності (на ранньому терміні), щоб не вдаватися до хірургічного втручання і виправити ситуацію;

 

 

5) визначення патологій під час вагітності (загроза переривання, відшарування плаценти, гіпертонус матки) для її збереження;

 

 

6) виявлення вад розвитку плоду;

 

 

7) для підготовки до пологів.

 

 

У деяких випадках, жінки, які хотіли позбутися дитини, почувши биття її сердечка, вирішують зберегти її.