УЗД — достовірний метод діагностики різних захворювань

УЗД широко застосовується в сучасній медицині. З його допомогою лікарі визначають захворювання різних органів на ранніх стадіях розвитку. Це дозволяє поставити правильний діагноз і попередити виникнення ускладнень, які можуть викликати патології різних типів.

42 (1)Принцип дії ультразвуку

Прилад для проведення УЗД-дослідження використовує у своїй роботі ехолокацію. Апарат випускає хвилі, які при контакті з тілом пацієнта відбиваються від його тканин. При цьому спеціальний датчик реєструє отримані дані.

Більш пухкі структури органу добре поглинають хвилі, тому лікар УЗД бачить їх темними, а в деяких випадках навіть чорними. Наявність таких ділянок свідчать про наявність рідини в тому чи іншому органі або про пошкодження його структури.

Отримані результати обстеження дозволяють лікарю виявити ознаки захворювання, і призначити додаткові аналізи для точної постановки медичного діагнозу.

Найбільш поширені типи УЗД

Будь-який сучасний центр УЗД проводить безліч досліджень, які призначаються пацієнтам різного віку. Апарат не здійснює негативний вплив на стан здоров’я людини, тому ультразвукове дослідження проходять діти, люди похилого віку, а також вагітні жінки.

Найбільш поширені обстеження таких частин людського організму:

 

  • органів малого таза;
  • щитовидної залози;
  • черевної порожнини;
  • передміхурової залози у чоловіків;
  • молочних залоз.

УЗД дозволяє оцінити роботу внутрішніх органів і стан тканин для призначення коректного і дієвого лікування.

Переваги ультразвукової діагностики

При постановці діагнозу результати УЗД враховуються в першу чергу. Це пов’язано з тим, що такий вид медичного обстеження відрізняється від інших методик низкою переваг.

Головні плюси УЗД:

 

  • високий ступінь інформативності. Сучасні апарати дозволяють передати чітку деталізовану картину;
  • повна безпека і відсутність негативного впливу на організм. Внутрішні органи і тканини не піддаються якому-небудь випромінюванню;
  • можливість проведення дослідження в будь-який час, без обмеження кількості процедур. Ультразвукові хвилі не накопичуються в тканинах, вільно проходячи через них;
  • коротка і швидка процедура проведення. В середньому дослідження займає близько 10 хвилин;
  • доступна вартість. УЗД провести набагато дешевше, ніж МРТ або КТ.

Простота процедури, низька ціна і висока достовірність отриманих в результаті ультразвукового дослідження відомостей роблять його найбільш популярним і доступним методом сучасної діагностики.