УЗД для вагітних і його особливості

Всі вагітні жінки з нетерпінням очікують призначення свого гінеколога на проведення процедури УЗД. Це, напевно, самий хвилюючий період, коли можна побачити вперше свого малюка. Нехай навіть не дуже чітко, нехай навіть це буде незначна цятка на екрані, але це перша зустріч. А як же сильно чекають батьки того моменту, коли лікар зможе визначити стать майбутньої дитини. Всі ці емоції передати неможливо, а дарує їх така медична процедура як УЗД.

Pregnant Woman Getting an Ultrasound --- Image by © Jim Craigmyle/Corbis

Не дивлячись на те, що за період вагітності таких дослідження доведеться зробити кілька. Все ж є і ті майбутні мами, які хвилюються, чи не зашкодить дана процедура дитині? Тут хвилювання абсолютно безпідставні. Вже давно всіма лікарями світу доведено, що така процедура є абсолютно нешкідливою і не несе в собі ніяких негативних наслідки ні для матері, ні для майбутньої дитини.

Видів УЗД для визначення вагітності на сьогоднішній день є два:

• Трансвагінальне УЗД. В даному випадку датчик вводиться в піхву і тільки так можна визначити вагітність на ранніх термінах.
• Абдомінальне УЗД. Датчик зчитує інформацію через передню стінку живота. Таке дослідження дозволяє визначити вагітність з п’ятого тижня.

Особливої підготовки до проведення УЗД для вагітних жінок не потрібно. Якщо за період вагітності немає ніяких відхилень, все протікає добре і жінка відчуває себе прекрасно, то можна обмежитися всього трьома походами на УЗД. Якщо ж є якісь порушення або складності, то кількість даних обстежень може збільшитися в залежності від необхідності.