Усуваємо причини низької ефективності тренувань

Недавні дослідження вчених довели, що не всі тренування в спортивному залі однаково корисні. Які ж чинники відволікають від тренування і знижують результативність заняття?

gYG2la4hqfwЩо заважає тренуватися?

Британські вчені в ході недавнього дослідження з’ясували, що відвідувачі спортивних клубів витрачають багато часу на процедури, прямо не пов’язані з виконанням спортивних комплексів. В топі факторів, що заважають повноцінно тренуватися, знаходяться:

 

  • телефонні розмови;
  • спілкування і відволікання через дрібниці;
  • створення плей-листа на телефоні;
  • розплутування навушників.

Більше 50% опитаних британців відповіли, що основною метою відвідування тренажерного залу є розвага. На жаль, подібні дослідження не проводилися в Україні. Однак очевидно, що перераховані чинники значно знижують якість та інтенсивність тренувань.

Природно, регулярні фізичні навантаження в залі не повинні викликати дискомфорт або того гірше, відразу. Тому для додаткової мотивації і правильного настрою рекомендується використовувати динамічну музику. Однак приготування до прослуховування найкраще здійснити по дорозі в спортзал або напередодні ввечері.

Як підвищити ефективність тренування?

Якість навантаження — важливий показник і один з кроків на шляху до досягнення мети. Тому необхідно знати, як підвищити інтенсивність або ККД кожного заняття в залі. Ці знання поліпшать показники накачування ніг та інших груп м’язів.

Для того, щоб підвищити якість тренування, слід дотримуватися наступних правил:

 

  • прийшовши в зал, необхідно відключити мобільний телефон. Психологічний стан буде більш врівноваженим і далеким від повсякденної суєти, якщо ознайомити рідних і друзів з розкладом тренувань;
  • подбайте про вибір музики завчасно. Напередодні ввечері або по шляху в зал складіть плей-лист, і жодна хвилина в залі не буде витрачена даремно;
  • не забувайте робити невеликі перерви між вправами.

Дотримання цих рекомендацій, а також моральна підготовка до заняття, відключення потоку думок — допоможуть більш раціонально використовувати кожну хвилину в залі.