Ускладнення, що виникають в процесі природних пологів

Ця тема хвилює більшість жінок, які очікують народження дитини. У надзвичайно вразливих натур, вона взагалі може викликати напади паніки. Страхи, які живуть в підсвідомості жінки, з наближенням дати пологів тільки посилюються.

 

Але якщо вагітність протікає без ускладнень і фізична форма в порядку, ризик виникнення будь — яких труднощів значно знижується. До того ж кваліфіковані фахівці за наявності сучасних технологій зможуть впоратися з несподіваними неприємностями.

 

Якщо жінка спостерігалася у лікаря всю вагітність, і проходила необхідні дослідження, то це дозволить виявити причини можливих ускладнень.

 

Можливі ускладнення:

 

1. Слабка пологова діяльність.

 

• Розширення шийки матки і проходження дитини по родових шляхах значно сповільнюється. Це може відбуватися через нерегулярні перейми. Як правило, вони малоефективні.

 

• Розмір плоду перевищує очікування або дитина зайняла неправильне положення.

 

• Фізіологічні особливості кісток таза матері і деформація родових шляхів.

 

• Однією з причин може бути неготовність організму до пологів.

 

• Фізична втома від виснажливих та тривалих переймів.

 

1417004094_8

2. Пологи раніше запланованого терміну. Якщо дитина з’являється на світ в період з 28 по 37 тиждень, вона вважається недоношеною.

 

• Внутрішні органи малюка недостатньо розвинені.

 

• Він має малу вагу і дуже слабкий.

 

• Його кістки дуже м’які.

 

Такі немовлята потрапляють в дитячу реанімацію і знаходяться під контролем лікарів.

 

3. Гіпоксія у плода. Існує кілька причин, які провокують дистрес. Необхідний ретельний контроль за серцевим ритмом і його частотою.

 

Якщо плід страждає від нестачі кисню, то відбувається мимовільне стиснення м’язів ануса і в навколоплідні води потрапляє кал, що таїть у собі загрозу.

 

4. Трапляється, що петля пуповини перекриває вихід, з родового каналу перебуваючи ще всередині міхура, а в разі якщо міхур вже надірваний, може і зовсім випасти назовні. Тоді у дитини трапиться гіпоксія і пологи необхідні в терміновому порядку.

 

5. Непередбачена кровотеча під час або після пологів, може стати серйозною проблемою. Але лікар в змозі її вирішити за допомогою кровоспинних препаратів і в разі необхідності переливання крові. Виникне необхідність медикаментозного лікування. У більшості випадків все закінчується благополучно.

 

6. Порушення цілісності тканин родових шляхів зустрічається дуже часто. Від незначних тріщин промежини до розривів шийки матки або самої матки. Вони можуть бути як мимовільними, так і спровокованими діями лікарів.

 

У будь-якій ситуації необхідно прислухатися до свого тіла, і підкорятися вказівкам фахівців.