Унікальність і користь суші

Популярність суші в останнє десятиліття неймовірно зросла. Все частіше можна зустріти нові і нові ресторанчики або інтернет-магазини із швидкою доставкою, що спеціалізуються на приготуванні цієї унікальної страви. Батьківщиною суші, як відомо, є Японія, де особливо шанується здорова їжа, приготовлена зі свіжих, щойно виловлених морепродуктів.

sushi1Для приготування суші японцями використовується тільки свіжа морська риба, річкова при цьому не вживається ніколи. Класичний вигляд страви – це тонко нарізані скибочки риби, доповнені начинкою з рису, овочів або інших компонентів, загорнуті в морські водорості і приправлені різними соусами. Японці традиційно вважають, що немає кращого продукту для підтримки здоров’я, ніж сира морська риба – і підтвердженням тому служить легендарне японське довголіття.

Історія походження

Перші в історії суші родом з Південної Азії. У стародавні часи для кращого збереження риби там застосовувався наступний спосіб – нарізана і посолена риба змішувалася з рисом і клалася під прес з каміння. Така суміш не пропускала повітря, що дозволяло зберігати рибу тривалий час. Сам же рис у поєднанні з рибою почали вживати в їжу тільки ближче до 16 століття, і перші суші складалися з вареного рису, рисового солоду, овочів і морепродуктів.

Між іншим, на сайті http://set24.com.ua/ ви можете замовити смачні та корисні суші за найвигіднішими цінами.

З тих пір рис став традиційним доповненням до риби, яка спочатку піддавалася маринуванню. Тільки в 19 столітті рибу в приготуванні страви почали використовувати сиру, що суттєво скоротило час приготування.

Користь суші для організму

В силу того, що головні продукти при приготуванні суші не піддаються термічній обробці, у них зберігається весь спектр корисних для здоров’я вітамінів і мікроелементів, білків та жирних кислот. Регулярне вживання добре приготованих суші з якісних і свіжих продуктів покращує роботу кровоносної системи, сприяє активізації роботи мозку, а також насичує організм унікальними вітамінами, які містить морська риба та водорості.

Традиційно суші вживаються у поєднанні з особливим гострим соусом – васабі, який крім вишуканого смаку, чудово відтіняє основну страву, має також антисептичний ефект. Особливо корисна ця японська страва для тих, хто бореться із зайвою вагою – невеликі порції продукту мають достатню кількість калорій, щоб наситити організм і не вплинути на фігуру. Також часте вживання суші істотно знижує ризик захворювань раком і відмінно допомагає впоратися з депресією.