Умови для здорового сну

Повноцінний глибокий сон дуже важливий для нашого організму. Під час сну мозок структурує всю інформацію, отриману протягом дня, відправляє потрібні відомості в довгострокову пам’ять і видаляє непотрібний «файли». Коли ми спимо, а м’язи виводять токсини, що накопичилися в процесі їх роботи. В людини, позбавленої сну, на третю добу починаються галюцинації, а на десяту добу — людина помирає.

zdoroviy-sonПерше правило здорового сну — зручне ліжко. Під час відпочинку ми повинні бути абсолютно розслабленеми, нам нічого неповинно заважати, ніщо неповинно викликати дискомфорту. Важливо, щоб ліжко підтримувало хребет у правильному положенні, зберігаючи всі вигини. Це зможе забезпечити тільки ортопедичний матрац. Вибирайте вироби перевірених фірм.

Друге правило — перед сном необхідно відпочивати. Не наїдайтеся на ніч. У такому стані організм не розслабиться, а травний тракт буде працювати всю ніч, причому недостатньо якісно. Ви прокинетеся з головним болем і метеоризмом.

За 3-5 хвилин до сну провітріть спальню. Свіже повітря дуже важливе для повноцінного відпочинку. Не варто провітрювати приміщення довше. Доведено, що в холодному приміщенні кошмари сняться частіше.

Перед сном обов’язково прийміть душ. Шкіра під час сну повинна дихати. Натріть ступні кремом для ніг. Такий масаж допоможе зняти збудження нервової системи, що накопичилося за день.

При виборі нічного одягу і постільної білизни віддавайте перевагу натуральним тканинам. Вони добре вбирають піт, який неминуче виділяється під час сну.

Мозок дуже чутливий до світла. Світло означає пробудження. Навіть невеликий каганець може бути причиною безсоння. Для повноцінного сну потрібна темрява.