У скільки місяців діти починають ходити без підтримки дорослих?

Багато батьків з нетерпінням чекають, коли їх малюк зробить перший крок. Ось уже прорізалися перші зубки, і дитина почала лазити по всій квартирі, але коли ж вона постарається стати на ніжки, зробити перший, хоч і невпевнений крок. При цьому багато мам намагаються робити безліч дій, щоб малюк пішов якомога швидше. Чи варто прискорювати природний процес, і допомагати дитині швидше стати на ноги?

3144_one_maxІ у скільки місяців діти починають ходити? Вважається, що дитина робить свої перші кроки приблизно в 12 місяців. Не варто думати, що як тільки малюкові виповниться рік, він тут же почне ходити. Це може статися як раніше, так і пізніше. Зазвичай малюки починають робити свої перші кроки в період від 9 місяців до 1,5 року. Спочатку дитина встає тримаючись за бортики ліжка, намагаючись зробити перші несміливі кроки. Пізніше малюк повторює ці дії, намагаючись триматися за предмети меблів або руку батьків. Тільки після цих пробних спроб дитина пробує зробити крок без підтримки. Велике значення має і те, в якому віці почали ходити батьки малюка.

Якщо один з батьків зробив свої перші самостійні кроки після року, не варто очікувати, що дитина почне крокувати по дому в 9 місяців. Крім цього, важливу роль відіграє стать і конституція малюка. Пухкенькі малята зазвичай починають ходити пізніше, ніж худорляві. В цей час хлопчики роблять свої перші кроки раніше хлопчиків. Ще одним важливим фактором є темперамент дитини. Якщо малюк відрізняється спокійним характером, навряд чи він почне ходити дуже рано.

Такі діти зазвичай вивчають світ без поспіху. Якщо ж дитина є непосидою, швидше за все, їй швидше захочеться дізнатися, як почувають себе дорослі, які пересуваються не на чотирьох кінцівках, як малюк, а на своїх двох. Важливо також пам’ятати, що часто при спробах навчитися ходити діти падають. Це пояснюється тим, що вони ще не вміють правильно ставити стопи і перекладати вагу тіла. Звичайно, батьки повинні спостерігати, щоб при такому можливому падінні малюк не пошкодив голову, і не вдарився, але найчастіше малюки відмінно справляються з цим завданням. Навіть якщо вони падають, еластичне тіло спокійно переносить подібні перешкоди, тому особливо оберігати дитину від падінь теж не варто.