У дитини закладений ніс і соплі. Частина 2

Правильне індивідуальне лікування повинен призначити лікар-фахівець. Що ж необхідно зробити?
zalozhennost-nosa-bez-nasmorka-u-rebenka-300x261

Насамперед потрібно полегшити малюкові дихання. Можна промити ніздрю дитині фізрозчином (натрію хлорид). Його можна приготувати й самому вдома. Потрібно на один літр кип’яченої води 37-38 градусів додати одну чайну ложку крупної солі. Тільки не перевищуйте допустимі дози, може бути подразнення слизової або сухість в носі. Для промивання носа потрібно покласти дитину на бік, але так, щоб рідина не витікала назад з ніздрі. З піпетки закапати по 2-3 краплі в кожну ніздрю. Фізрозчин розм’якшить всі сухі кірки в носі, і ви зможете безболісно для малюка їх видалити.

Деякі мами намагаються своїм ротом прибрати вміст з носа немовляти, але це простіше зробити за допомогою аспіратора (прилад, який видаляє слиз). Для цього трубку вставте в носик малюка і потягніть за інший кінець, але будьте тільки обережні в своїх силах. Також можна скористатися грушею самого маленького розміру. Процедуру потрібно проробляти по необхідності, перед сном і годуванням грудьми обов’язково.

Дуже важливо підтримувати в кімнаті комфортну температуру. Протягів бути не повинно. Намагайтеся рідше гуляти на вулиці, але якщо все ж зібралися, бажано надіти марлеву пов’язку.

Не варто застосовувати судинозвужувальні краплі. Вони полегшують дихання і прибирають соплі швидко, але можуть пересушити слизову оболонку носа і викликати роздратування, а також можуть викликати звикання.

Краще лікування — це профілактика, тому стежте за здоров’ям вашої дитини і будьте уважні, щоб вчасно вирішити проблему нежиті. Здоров’я вашому малюкові!