У дитини плоскостопість. Що ж робити?

Проблема плоскостопості у дітей останнім часом виникає все частіше і частіше. Винні в цьому «тепличні умови», в яких ми живемо. Якщо в недалекому минулому діти босоніж носилися по лугах і полях, стрибали по камінцях і тупотіли по піску, постійно тренуючи м’язи стоп, то в даний час дитяча ніжка, взута в черевик, ступає по рівній поверхні квартири або ж по асфальтованій дорозі.

 

 

Якщо є можливість, потрібно дозволяти дитині бігати по вулиці босоніж. Однак жителі міських квартир дозволити собі таке не можуть. Навколо бите скло, недопалки. Набагато безпечніше одягнути дитині черевички. Тому до їх вибору потрібно підійти серйозно.

 

 

896779-400-180x300

Для того, щоб все-таки змусити стопу працювати, необхідно робити спеціальні вправи. Ось відмінний комплекс вправ при плоскостопості. Ці вправи необхідно виконувати і для профілактики, і для лікування плоскостопості. Їх можна робити в ігровій формі, періодично пропонуючи їх малюкові протягом дня.

 

 

Друзі сайту: вас може зацікавити хороший дитячий інтернет магазин, в якому ви можете замовити чимало якісних товарів для ваших дітей за низькими цінами.

 

 

1. Перекати з носка на п’яту і назад (підніматися на носочки, а потім опускатися на п’ятки).

 

 

2. Ходьба на носочках, п’ятах.

 

 

3. Підскоки, танці на носочках.

 

 

4. Захоплення і підняття пальцями ніг дрібних предметів (шнурки, вузькі стрічки, шматочок тканини, гудзики, деталі конструктора).

 

 

5. Захоплення і складання дрібних предметів у відерце, кузов машини.

 

 

6. Лазіння по шведській стінці.

 

 

7. Катання ніжками дерев’яної качалки. Щоб не бруднилася качалка, її можна загорнути в мішечок і зав’язати гумкою. Щоб дитині було цікавіше, запропонуйте її погладити праскою-качалкою шнурок, поклавши його на листочок або фольгу.

 

 

8. Ходьба босоніж по нерівних поверхнях. Холодні, теплі, слизькі, шорсткі поверхні сприяють подразненню і зміцненню склепіння стопи.

 

 

9. Набрати в миску води. Сидячи на стільчику і опустивши ноги в миску, захоплювати пальцями і витягувати звідти дрібні предмети. При підніманні з води м’язи  стопи особливо напружуються.

 

 

10. Сидячи на стільчику піднімати маленький м’ячик, затиснувши його прямими ногами.

 

 

11. Затиснувши між пальцями ніг олівець або ручку малювати на папері.

 

 

12. Встати спиною до ліжка і тримаючись за нього руками виконувати присідання на носочках (можна триматися за спинку стільця, на вулиці — за перила).

 

 

13. Сидячи в басейні, ванній, на березі почергово піднімати ноги, ляскати ними по воді, розвести ноги у воді (ганяти хвилі). Це можна робити і лежачи на животі.

 

 

15. На підлозі (ліжку) дитина лягає на спину. Дорослий тримає перед ним м’яку іграшку, а та повинна привітатися з нею ногою.

 

 

16. Дорослий тримає над дитиною пакет, в якому лежить м’яка іграшка, а дитина, лежачи на спині, ногами штовхає її.

 

 

17. Тупцювати по масажному килимку. Замість масажного килимка при плоскостопості відмінно підійде дитячий конструктор.

 

 

18. Сидячи на лавці, пляжі босими стопами загрібати пісок.

 

 

19. Їзда на велосипеді буде корисна при плоскостопості.

 

 

20. Ходьба по сходах вгору — вниз.

 

 

21. Ходьба по бордюру з розставленими в сторони носками. При цьому напружуються м’язи, недостатньо розвинені при плоскостопості.

 

 

Для того, щоб уникнути плоскостопість, необхідно підбирати правильне та якісне взуття.