У чому полягають головні особливості хатха-йоги?

Сьогодні багато людей в повній мірі усвідомлюють, що заняття йогою приносять величезну користь. Однак, слід розуміти і той факт, що у традиційної йоги існує безліч відгалужень. Одним з найпопулярніших є хатха-йога. Потрібно відзначити, що хатха-йога, це найдавніше вчення, а також духовна практика.

tild3761-3764-4634-b538-643964346462__20170802_gaf_u40_202 (1)Якщо добре розібратися в даному питанні, то можна буде дізнатися, що хатха-йога включає в себе безліч унікальних вправ, які допомагають зробити масаж внутрішніх органів, і простимулювати гормональні залози. Це дійсно дуже важливий нюанс, так як дисбаланс гормонів в організмі людини призводить до самих небажаних наслідків.

Якщо ж ви хочете практикувати хатха-йогу, то вам обов’язково потрібно знати її головні складові. Наприклад, пранаяма є спеціальними дихальними вправами. Завдяки їх правильному виконанню можна навчитися емоційному самоконтролю. Також складовою хатха-йоги є асани. Дані вправи слід виконувати тільки у спеціальних позах. При цьому асани поєднують в собі спеціальні дихальні техніки. Тобто іншими словами всі вправи виконуються на вдиху або видиху.

При цьому тіло повинно бути максимально розслабленим, а розум навпаки сконцентрованим. Звичайно, з першого разу виконати асани дуже важко. Але, якщо проявити завзятість і продовжувати тренування, то все обов’язково вийде. Ще хатха-йогу неможливо уявити і без медитацій. Під час їх виконання людина вчитися слухати свою підсвідомість, а також правильно направляти думки. Крім описаного вище, хатха-йога також включає в себе шаткарми. Ці практики націлені на очищення всіх внутрішніх органів, а також очищення організму в цілому. Якщо ви почнете серйозно займатися хатха-йогою, то зможете дуже швидко відчути позитивні зміни. Ви станете бадьорішими і активнішими, ваш імунітет зміцниться і відповідно ймовірність виникнення хвороб стане мінімальною. Внутрішні органи налаштуються на правильну роботу, що дійсно дуже важливо.