Трохи про самомасаж

Цілющі властивості самомасажу були відомі жінкам ще тоді, коли Єгиптом правила Клеопатра. Це вона ввела правило робити масаж в лазні, а так само після фізичних вправ, розуміючи, що тим самим позбавляється від болю в м’язах. Розслабляючий масаж з молоком служив для неї і її рабинь хорошим засобом від нервового перенапруження, а масаж з медом — від простудних захворювань і болю в суглобах.

samomassazhСамомасажем стали захоплюватися трохи пізніше, причому його робили ще у Середньовіччі, покладаючись на цілющу силу своїх рук. Точковий масаж свою справу робив: знімав головний біль, знижував тиск, поліпшував кровообіг і лімфовідтік. Масажували біологічні точки з допомогою дерев’яних ложок, каменів або за допомогою виточених з плодових дерев невеликих кульок, діаметр яких не перевищував 4 сантиметрів.

Сучасні жінки воліють робити собі масаж вдома.

Самомасаж обличчя — це процедура, яка посилює регенераційні процеси в шкірних покривах.

Масажувати долоні за допомогою дерев’яних кульок — давати мозку імпульс, щоб той включив захисні властивості організму перед інфекційними захворюваннями. Головне, правильно  робити масаж, тобто строго по колу, проти годинникової стрілки, а потім по спіралі, закінчуючи процедуру в самому центрі долоні.

Після того, як з руками ви закінчили процедуру, можна і на ноги звернути увагу. Такий масаж роблять, сидячи на стільці, притулившись лопатками до спинки. Кульки киньте на килимок, станьтена них голими ногами і прокочуйте уздовж стоп. Досить 10 хвилин таких вправ, щоб ніс став дихати, зменшився біль в хребті, перестало колоти під ребрами.