Трохи про чистоту зубів

Всі ми вчимо своїх дітей ретельно чистити зуби. Однак, з часом самі перестаємо приділяти подібній процедурі необхідну увагу: вранці все відбувається на автоматі, а ввечері вже дуже хочеться спати. І врешті-решт виявляємося в кріслі стоматолога. Звичайно, добрий лікар зубки точно зцілить, але деякі пацієнти намагаються відтягнути зустріч з ним до останнього моменту, коли біль вже неможливо терпіти. Щоб зайвий раз не зустрічатися з лікарем з бормашиною в руках, достатньо дотримуватися простих правил гігієни порожнини рота і періодично відвідувати стоматолога. 

kak-podderzhivat-chistotu-zubov-1Засоби для догляду за зубами

Зубна паста — це добре, це запорука здоров’я зубів і порожнини рота. Але одного засобу часто не вистачає для того, щоб домогтися максимального ефекту. Так що пора посунути на поличці ванної кімнати креми і маски для обличчя і звільнити трохи місця для:

 

  • Зубної нитки. Така ниточка знадобиться для зняття зубного нальоту з міжзубного простору. Тільки не треба занадто фанатично використовувати цей предмет, в іншому випадку зустріч зі стоматологом відбудеться набагато раніше, ніж планувалося. Якщо не проводити цю операцію, то доведеться довірити неприємну процедуру зняття зубного каменю лікарю.
  • Ополіскувача. Він прекрасно змиває бактерії, які не встигли потрапити в зубну емаль, і освіжає подих. Невеликий флакон ополіскувача можна покласти навіть у ящик робочого столу і використовувати після обіду або перекусу. Але замінити повноцінне чищення зубів вони не зможуть.
  • Хорошої зубної щітки. В ідеалі непогано було б отримати пораду стоматолога для вибору щітки, що підходить до конкретних зубів, але поки час чергового огляду не підійшов, можна придбати звичайну щітку середньої жорсткості. Жорсткі щетинки можуть зашкодити не тільки емалі, але і яснам, які до середнього віку часто не можуть похвалитися великою кількістю здоров’я. Занадто м’яка щітка ніжно помасажує ясна, абсолютно не шкодячи їм, але і колонії бактерій не забере. І так, щітку змінюють не рідше ніж раз на півроку.

І знову про пасти

Комплексне лікування здатні забезпечити тільки пасти з різними добавками. Фторовмісні пасти допоможуть впоратися з розвитком карієсу, пародонтологічні — використовують як профілактичний засіб.

Відбілюючі засоби повертають гарну посмішку, проте зловживати ними не слід. Краще пити поменше кави і кинути палити.

Про їжу

Що їсти не треба, знають всі. Правда, ніхто не користується цими знаннями з користю для власного організму. Але вже пора навчитися обмежувати себе в солодкому, їсти побільше сирих овочів-фруктів і молочних продуктів, рибу і м’ясо. Побалувати себе можна гірким шоколадом, натуральним чаєм і горішками. А цукор замінити корисним медом.