Тривожить хребет: що робити?

У юнацькому віці дівчата, перейшовши в старший клас, до свого здоров’я ставляться зневажливо, вважають, що хвороба хребта властива тільки людям похилого віку, тому не замислюються про те, що сумка через плече, навантажена підручниками, ніяк не зашкодить їхньому здоров’ю. Якщо ходити прямо, а не згинатися під вагою книг, то можливо, але не факт, що процеси викривлення хребта не почнуться.

122Школа закінчилася, в житті дівчини з’явився університет, потім сім’я і робота, після якої відчуваєш себе не у своїй тарілці, тому що вечірні болю в спині починаються всі частіше. Ниє не тільки плече, а й те, що нижче, часто не вдається заснути, поки не прийнято знеболююче. Але і цього недостатньо: поки хвороба вас не зігнула навпіл, пора починати лікування поперекового відділу хребта, причому не самостійно, а у фахівців медичного закладу.

Втім, якщо це поодинокі симптоми, то спробуйте відмовитися від важких сумок і почніть правильно сидіти за робочим столом. Вас ще в школі вчили, що правильна постава і розгорнуті при ходьбі плечі — це запорука здоров’я. Спробуйте робити зарядку, а не валятися в ліжку, поки чоловік займає ванну кімнату. Якщо лінь піднятися, то ліжко з ортопедичним матрацом може стати полігоном для декількох видів вправ. Крутити велосипед можна і там, прибравши з-під голови подушку і відкинувши на підлогу ковдру, а так само виконувати цілий комплекс фізичних навантажень, уявивши, що ви перебуваєте в положенні лежачи на підлозі.

Якщо болі в області не проходять, доставляють дискомфорт не тільки вечорами, але і вранці, то це може бути симптомом серйозного захворювання, наприклад, остеохондроз шийного відділу хребта. Що робити в такому випадку? Перш за все, відмовитися від різких рухів, спробувати помасажувати руками і викликати лікаря, якщо немає можливості індивідуальної транспортування в поліклініку. Для постановки правильного діагнозу вам потрібен не терапевт, а остеопат, але не в кожному медичному закладі є лікар такого профілю, так що майте під рукою телефон приватної клініки, котра володіє відповідним фахівцем і апаратурою для діагностики та лікування вашої недуги.