Тривалість сну у дітей

Досить відомим є той факт, що людина проводить уві сні третину свого життя. Дійсно саме уві сні відбувається оновлення організму, його очищення і відпочинок, а в юному віці, окрім вище перелічених функцій людина ще й росте. Напевно саме тому з народження людський організм витрачає досить багато часу на сон, а ось з віком цей час скорочується.

images (2)Саме в такому ранньому віці значення сну досить велике, тому потрібно уважно стежити за тим. щоб ваша дитина спала тривалий час, причому її сон повинен бути комфортним, вона повинна висипатися. Дуже часто, при укладанні спати, маленькі діти починають вередувати, не хочуть вкладатися спати. Поговоріть з дитиною, можливо у неї є якісь страхи, які заважають їй заснути. Прочитайте їй добру казку або розкажіть історію, поговоріть з нею про майбутні плани на завтрашній день. Відмовтеся на цей час від яскравого світла і гучних звуків в приміщенні, привчіть дитину з народження засинати у власній кімнаті. Якщо дитина боїться спати без світла, то придбайте нічник.

Кімнату перед сном потрібно в обов’язковому порядку провітрити, щоб наситити її свіжим повітрям. Постіль повинна бути зручною, про це варто подбати заздалегідь, для цього придбайте хороший матрац на ортопедичної основі і зручну подушку.

Тривалість нічного сну у дворічної дитини повинна становити не менше дванадцяти годин на добу, тому крім нічного сну, у дитини має бути і два денних. Чим старшою стає дитина тим швидше відбувається скорочення тривалості денного сну, тому після чотирьох років дуже часто діти на денний сон не бажають укладатися, що, найчастіше обумовлюється темпераментом дитини. Не варто її примушувати до денного сну, якщо в нічний час дитина спить тривалий період, але при цьому варто пам’ятати, що більшості малюкам денний сон показаний аж до шкільного віку.

Оптимальним часом для укладання на нічний сон дошкільника є дев’ята година вечора. Десь за дві години до сну потрібно останній раз дати попити і поїсти дитині, а також безпосередньо перед сом провести всі гігієнічні процедури: умивання, чищення зубів, похід в туалет.

Виробіть чіткий режим сну і процедури укладання, для цього в незалежності від різних обставин, стежте за тим, щоб дитина вирушала спати в один і той же час.