Тривалість годування грудьми

У перші тижні життя малюка тривалість годування, як правило, нестабільна. У цей час рекомендується не обмежувати тривалість прикладання дитини до грудей. Нехай малюк сам визначить «свій час». Занадто енергійний малюк спритно спустошує груди за 10-12 хвилин, інші вважають за краще затягувати задоволення до нескінченності, але зазвичай для годування вистачає 15-20 хвилин; якщо у мами молока вдосталь, то дитина за чверть години насититься — в цьому можна не сумніватися.

251015_5_6Спочатку вам з дитиною доведеться пристосовуватися один до одного: вам — до темпу смоктання малюка, йому — до ваших грудей. Згодом ви навчитеся розуміти один одного, а поки дозвольте малюкові смоктати груди так довго, як він забажає. Але не перестарайтеся. Іноді дитина смокче довго, часом зупиняючись і засинаючи, щоб через двадцять хвилин знову прокинутися від голоду. Педіатри рекомендують забирати дрімаючу дитину від грудей, а не затягувати процес годування. Тривалі годування (більше 30-40 хвилин) стають фактором ризику утворення тріщин в сосках (з цієї ж причини не можна силою витягувати сосок з рота дитини — ви можете його травмувати). Крім того, і мама, і малюк втомлюється при такому тривалому годуванні.

Не слід квапити малюк, пам’ятаючи про те, що спочатку дитина втамовує спрагу водянистим молоком, а лише потім починає «добувати» більш ситне молоко. На це йому потрібен час. Іноді малюки, яким часто дають що-небудь з пляшечки (суміш, вода) не хочуть докладати зусиль для добування молока з маминих грудей і висмоктують тільки водянисте молоко, яке йде легше. Тому досвідчені мами і лікарі не рекомендують знайомити дитину з пляшечкою раніше, ніж буде налагоджено якісне грудне вигодовування. Смоктання грудей малюком стимулює «виробництво» молока у матері. І частота годувань більшою мірою, ніж їх тривалість, стимулює вироблення гормонів, «відповідальних за виробництво» молока.

Як зрозуміти, що малюк отримує необхідну кількість молока?

Якщо вам здається, що ваш малюк смокче груди дуже довго або дуже швидко, не панікуйте, що причина такого явища обов’язково криється в недоїданні або поганій якості вашого молока. Проведіть елементарний експеримент: якщо дитина мочиться сім-вісім разів на добу і додає у вазі до 500 грамів на місяць, значить, все в порядку.