Триместри вагітності

Весь період вагітності ділять на три триместри.image_144Перший триместр проходить з моменту зачаття до 14-го тижня. В цей термін відбувається формування плоду. До закінчення 14-го тижня закладаються всі системи органів. Також поступово формується плацента, яка є захистом малюка від різних бактерій і забезпечує харчуванням. У цей період вагітна жінка відвідує лікаря один раз на три тижні.

Другий триместр проходить з 15 і триває до 27 тижнів. Малюк помітно зростає. У цей період з’являється волосяний покрив дитини. Також продовжують розвиватися внутрішні системи органів. У цей період мама може вже відчувати свого малюка. Він починає штовхатися або відбувається ледве помітне ворушіння. Малюк росте, розвивається, але все ще не може існувати без материнської утробм.

Третій триместр проходить з 28 і до 40 тижня. Дитина активно розвивається і росте. Новоспеченій мами стає важко як фізично, так і морально. Якщо будуть передчасні пологи під наглядом лікарів дитина має великі шанси на подальше життя. У цей період відвідувати лікаря потрібно один раз на тиждень.

На консультації спеціаліст вимірює живіт, промацує положення плода та інші важливі характеристики. У всі триместри вагітності необхідно також здавати аналізи, які призначить лікар.

В кожному триместрі є свої позитивні враження і різні страхи, з якими доведеться зіткнутися перед довгоочікуваною зустріччю з малюком.