Тридцятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На тридцятому тижні вагітності відбувається подальший розвиток легенів, дитина в даний час постійно виконує ритмічні рухи грудною клітиною, які імітують дихання. Іноді трапляється так, що дитина заковтує при цьому навколоплідну рідину і починає гикати. Незначні коливання, які відбуваються при гиканні, мама практично не відчуває і це можна розглянути тільки на ультразвуковому дослідженні.

040Тепер дитина має свої фази: фазу активності і фазу спокою. Ці фази у кожної дитини індивідуальні. У малюка все більше розвинена жирова тканина, яка відповідає за термогенез. Дитина має близько 39 см в довжину і важить 1100-1400 г.

Жирова тканина робить шкіру плода не такою зморшкуватою, а після народження захистить дитину від втрати тепла. В рамках підготовки до дихання після народження, дитина імітує рух дихання шляхом скорочень м’язів діафрагми.

Загальною проблемою під час вагітності є запор. Це явище провокують гормони, які підтримують вагітність і в той же час суттєво уповільнюють травлення. Хороший спосіб налагодити процес це регулярні фізичні вправи і вживання в їжу продуктів з великою кількістю волокон, таких як овочі та цільні зерна.

На шкірі можуть з’явитися розтяжки. Організм готується до пологів. Можуть з’явитися маткові скорочення (Брекстон-Хікса), це, як правило, безболісні відчуття, але вони можуть бути трохи неприємними. Якщо ці перейми регулярні потрібно обов’язково звернутися до лікаря. У більшості випадків ці скорочення нешкідливі і не викликають розширення шийки матки і не загрожують передчасними пологами.

Настав час, щоб подумати про ім’я дитини, і зібрати всі необхідні речі для пологового будинку. Уточнити перелік цих речей потрібно у медперсоналу, працюючого в тому пологовому будинку, в якому будуть проходити пологи. Це гарний час щоб підготувати до пологів належним чином партнера, особливо якщо це будуть спільні пологи.

Якщо фізичний стан вагітної жінки дозволяє дуже важливо пройти психофізичну підготовку до пологів. Для цього можна відвідати курси по підготовці до пологів (робити це краще з партнером, особливо якщо пологи будуть спільними), попросити консультацію у акушерів або хоча б прочитати відповідну літературу.