Тридцять восьмий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На тридцять восьмому тижні вагітності малюк вже повністю сформований і готовий до появи на світ. Більшість волосся лануго вже зникло, спеціальна змазка також зникла і лише в складках шкіри можна знайти її білуваті залишки. Волосся покриває голову, вже повністю сформовані вії і брови.

056Ручки, як правило, складені на грудях, а ніжки зігнуті в колінах. Нігті досягають кінчиків пальців. Статеві органи знаходяться на своєму природному місці — хлопчиків яєчка опускаються із черевної порожнини в мошонку, а у дівчаток повністю розвинені статеві губи. В ці останні тижні в кишечнику дитини накопичуються речовини, зеленувато-чорного кольору, які називаються меконієм. Малюк має близько 48 см в довжину і важить 3000-3100 г.

Це час, коли у більшості вагітних жінок з’являється напруга і страх перед початком пологів. У таких випадках допоможе тематична література. Поки у матусі ще є час, ознайомитися з допологовою підготовкою і спокійно читати керівництва для майбутніх мам. Після пологів навряд чи вийде це зробити, оскільки у молодих мам зазвичай не вистачає часу навіть на відпочинок.

Вагітна жінка, як правило, почуває себе дуже втомленою, але іноді можуть бути раптові припливи енергії, після чого настає ще більш сильне почуття втоми. Це типові симптоми під час вагітності, тому потрібно намагатися відпочивати як можна частіше.

Починаючи з цього тижня, огляд у лікаря потрібно проходити раз на тиждень. Тепер можна зробити запис кардіографа, який записує серцебиття дитини і в кінцевому підсумку силу скорочень матки. Крім того, можливе збільшення ваги, яке може скласти до 500 г / тиждень. У більшості випадків це пов’язано з надмірною затримкою рідини, тому з’являються сильні набряки на ногах. Можлива також поява помилкових переймів, які відрізняються від реальних тим, що вони менш болючі і відбуваються нерегулярно.

Однак якщо перейми активізуються, необхідна госпіталізація, щоб переконатися, чи справді починаються пологи. Оцінити стан шийки матки, наскільки вона відкрита. Щоб оцінити, наскільки скорочення регулярні, рекомендують дослідження кардіографа, який здатний фіксувати не тільки серцебиття плоду, але і напруженість матки. Завдяки результатам кардіографії лікар може визначити, чи є перейми регулярними і як їх переносить дитина.

Навіть вагітність, яка добре протікає може закінчитися з різними ускладненнями. Тому вагітна жінка не повинна ігнорувати такі сигнали, як відсутність рухів дитини. Не варто недооцінювати ці симптоми, і в таких випадках потрібно терміново звертатися в лікарню.

Настав час подбати і про аптечку. Звичайно, в даний час вагітній жінці ліки практично не потрібні, але після народження дитини аптечку першої допомоги треба буде поповнити, а ще краще зробити це зараз. Що повинно бути в аптечці можна запитати у лікаря під час чергового візиту, не варто забувати і про ліки після пологів для кращого загоєння ран.