Тридцять третій тиждень вагітності: відчуття та ознаки

У цей період дитина накопичує запаси заліза в печінці. Продовжує формуватися її імунна система – тепер виробленням антитіл організм малюка займається самостійно, до цього антитілами забезпечувала дитину мама. Ці антитіла, спрямовані на захист маленьке тіло після пологів від багатьох інфекцій. На цьому тижні шкіра дитини знаходиться в завершальній стадії розвитку — формується пігмент, завдяки якому шкіра повільно починає отримувати потрібний колір.

046Малюка зараз можна назвати сонею — в даний час він спить близько 20 год на добу. У період активності стають стають все більш мобільними. Якщо дитина засмучена або налякана, її рухи швидкітаі енергійні. Легені дитини майже повністю дозріли. Процедура накопичення жиру під шкірою плода теж прийшла до завершення, тому малюк буде зберігати тепло, і повністю захищений від травм. Дитина вже повинна знаходитися в правильному положенні, голівкою вниз. Малюк вже має близько 42 см у довжину і важить 1800-2000 г.

На тридцять третьому тижні вагітності, за нормальних обставин, шийка матки закрита і певної довжини. Гінеколог визначає довжину шийки пальцями при ручному огляді або на моніторі при ультразвуковому обстеженні.

Залишається ймовірність передчасних пологів.

Причин виникнення передчасних пологів, як правило, кілька:

 

  • нездоровий спосіб життя;
  • куріння, вживання алкоголю або наркотиків;
  • складні соціально-економічні умови життя;
  • фізичне захворювання під час вагітності;
  • психічні захворювання, стреси;
  •  відсутність контролю під час вагітності;
  • інфекції статевих органів або урогенітальної області.

Серед цих причин, однією з найбільш основних причин передчасних пологів є інфекція урогенітальної області. При цьому найбільш поширені причини зараження хламідіозом, грибком, трихомонадами, і вірусом герпесу.

Ознаки передчасних пологів:

 

  • раптові болі в нижній частині живота;
  • постійний біль у попереку;
  • поява крові, або темно-коричневих виділень з піхви.

У разі будь-якої з цих ознак обов’язково потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем або звернутися в найближчу лікарню.

Крім цього через зростаючу матку відбувається надмірний тиск на сечовий міхур, тому з’являються часті позиви до сечовипускання. Слід зазначити, що придушення бажання сечовипускання дуже шкідливе і збільшує ризик розвитку інфекції сечового міхура. Це в свою чергу може призвести до подразнення скоротливої діяльності матки і викликати скорочення. Тому в туалет треба ходити при перших позивах.