Тридцять сьомий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На тридцять сьомому тижні дитина стає зрілою і готовою до появи на світ. На цьому тижні закінчується період, коли можуть настати передчасні пологи. У наступні дні, дитина буде продовжувати рости і набирати вагу. Тепер, дитина накопичує в середньому 14 г жиру на добу. Саме завдяки цьому накопиченого жиру після народження дитина буде мати на шкірі складочки і ямочки. Як правило, при народженні вага хлопчиків трохи більша ніж вага дівчаток.

054Незамінні жирні кислоти входять до складу мієлінової оболонки нервів, яка на цьому тижні починає завершальний процес у дозріванні нервової системи. Хоча даний процес буде продовжуватися навіть після народження дитини. У дитини достатньо розвинена фізична координація, що дозволить малюкові захопити пальцями що небудь. А якщо на живіт матері направити яскраве світло, дитина може повернутися в його бік. На тридцять сьомому тижні малюк має близько 47 см в довжину і важить 2750-2950 г.

З цього тижня матуся відчує полегшення в плані ослаблення тиску на ребра, легені, шлунок та інші органи. Матусі стане значно легше дихати, стане рідше виникати печія, але тиск на сечовипускальний канал стає сильнішим, що призводить до частих позивів до сечовипускання і частих сечовипускань. Це навіть може призвести до відчуття тиску або болі в області паху.

Шкіра на животі вже сильно розтягнута, тому живіт сильно свербить, що викликає сильний дискомфорт і доставляє масу клопоту.

Настав час планувати, як будуть проходити пологи. Будуть застосовувати епідуральну анестезію чи ні, до того ж слід морально підготуватися, якщо планується кесарів розтин. Все про епідуральної анестезії, матуся повинна дізнатися і обговорити з анестезіологом або гінекологом. Фахівець докладно розповість про всі переваги та недоліки, а також призначить необхідні аналізи, які обов’язково повинні бути зроблені.

На цьому тижні можуть з’явитися виділення з шийки матки, вони стануть трохи більш щільними і будуть містити більше слизу. Після гінекологічного огляду або після статевого акту, можуть з’явитися кров’янисті виділення, вони можуть бути пофарбовані в рожевий або коричнюватий колір. Якщо колір слизу не стане більш інтенсивним, матусі не потрібно турбуватися. Однак якщо з’являться інтенсивні кровотечі, необхідно терміново повідомити свого лікаря.