Тридцять шостий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На тридцять шостому тижні дитяче обличчя вже повністю сформоване, шкіра вже гладка, а щоки вже мають свою природну форму. Вони стали кругленькими і злегка рожевими, а у деяких дітей навіть вже з’явилися ямочки. А ось кругла форма щічок у кожної дитини без винятку це необхідна умова для правильного рефлексу смоктання.

052Голова дитини повністю сформована, але кістки не зовсім тверді і не повністю зрослися, оскільки кістки черепа в момент народження злегка змінять своє становище, щоб відповідати розмірам родових шляхів матері. Після пологів протягом декількох днів кістки стануть на свої місця. В даний час дитина має близько 46 см в довжину і важить 2500-2750 г.

На тридцять шостому тижні вагітності, верхня частина матки (дно) досягає своєї вищої точки. Вона доходить до грудини, тому матуся може відчути наслідки підвищеного тиску на навколишні органи. В першу чергу відчутно тиск на ребра, легені і шлунок, що може привести до хворобливих відчуттів, задишки і / або печії. Може пропасти апетит, і з’явитися набряки на ногах, руках і навіть обличчя.

Крім цього сильно збільшена матка чинить значний тиск на кровоносні судини. І коли жінка лежить на спині, цй тиск змусить уповільнити потоки крові, що може призвести до втрати свідомості. Значне збільшення розмірів черевної порожнини призводить до ще більш сильного викривлення хребта.

Тепер гінекологічний огляд слід проводити кожні два тижні. Гормональна активність під час вагітності активізує ріст волосся, але після пологів волосся, швидше за все, почне випадати інтенсивніше, ніж раніше, і це не привід для занепокоєння, оскільки все нормалізується відразу ж, як тільки відновиться гормональний фон жінки.

Ясна вагітної жінки все ще дуже чутливі і можуть кровоточити під час чищення зубів. Все це може дратувати відчуття закладеності носа, крім цього можуть з’явитися кровотечі слизової оболонки.

Перед початком пологів, як правило, живіт трохи опускається, матковий зів дозріває, плід стає менш активним, малюк трохи опускається в родові шляхи.

Всі ці зміни мають більше значення в якості супроводжуючих змін, але вони ще не свідчать про початок родової діяльності. Напередодні початку пологів краще присвятити час відпочинку, скористатися можливістю і накопичити сили, тому що найбільша проблема всіх матерів після народження дитини це нестача сну.