Тридцять п’ятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Оскільки мама і малюк неухильно наближаються до моменту народження, більшість дітей вже розташовані голівкою до родового каналу. При нормальному перебігу вагітності малюк змінювати своє положення вже не має, але іноді бувають винятки. Але все ж якщо розташування малюка неправильне і при цьому в матці достатня кількість навколоплідних вод і плацента займає зручне розташування, акушери можуть спробувати змінити положення дитини.

050На таких термінах вагітності малюк швидко набирає вагу, приблизно по 200 — 250 г на тиждень. І на тридцять п’ятому тижні вагітності малюк має близько 44 см в довжину і важить 2300-2550 г. Через значні розміри дитина в даний момент стиснута в порожнині матки і має обмежену рухову здатність. Тому матуся може рідше відчувати ворушіння дитини, проте ці рухи можуть бути сильнішими.

Велика маса тіла і швидко зростаюча матка чинять великий тиск на сечовий міхур – це призводить до частого сечовипускання. Крім цього затримка рідини може призвести до появи варикозного розширення вен, геморою, набряків гомілок і пальців. Тому не варто носити тісний одяг і краще уникати солоної і гострої їжі.

Потреба дитини в поживних речовинах зростає, як і її маса тіла, тому матусі потрібно постійно пам’ятати про різноманітність в їжі. Мама, як і раніше повинна отримувати достатню кількість вітамінів і клітковини.

Через те, що дитина поступово опускається і приймає положення необхідне для пологів, матуся може періодично відчувати безболісні скорочення внизу живота. Але якщо перейми супроводжуються болем або виділенням навколоплідної рідини (рідина не має кольору і запаху) необхідно терміново вирушати в пологове відділення, оскільки це ознака передчасних пологів. Початок пологів характеризується появою ритмічних скорочень спочатку кожні півгодини, потім частіше: кожні 15 — 20 хвилин.