Тридцять перший тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Функціональність плаценти на тридцять першому тижні знаходиться на своєму піку. Саме на цьому тижні кров дитини відділяє тонка мембрана, 5 мкм (мікрометрів), яка складається з трьох шарів клітин. Ця мембрана називається плацентарним бар’єром. Тепер через плацентарний бар’єр проходять поживні речовини і кисень, а також відходи і вуглекислий газ завдяки простим хімічним процесам. До цих процесів відносяться дифузія, полегшена дифузія, осмос. Дитина має близько 40 см в довжину і важить близько 1400-1600 г.

31-ned-akushМалюк вже може виводити в амніотичну рідину близько півлітра сечі в день. Крім того, малюк здатний ковтати цю рідину, таким чином, амніотична рідина повністю змінюється кілька разів на день. Перевищення амніотичної рідини (так зване багатоводдя) може свідчити про те, що дитина не ковтає правильно або немає обструкції шлунково-кишкового тракту. Занадто мало амніотичної рідини (маловоддя) може свідчити про те, що дитина не відображає її належним чином з сечею і може свідчити про недостатність нирок і сечовивідних шляхів. Саме тому важливе вимірювання кількості навколоплідних вод під час звичайного УЗД.

Через значні зміни, що сталися, до цього моменту в тілі матері, в даний час спостерігаються деякі проблеми з самопочуттям: відчуття задухи та задитшка при фізичному навантаженні. Це відбувається через збільшення ваги і матки, ну і самого малюка. Все це тисне на внутрішні органи. Рекомендоване збільшення ваги на тридцять першому тижні вагітності становить 7,5 — 8,5 кг

Зверніть увагу, що надмірне збільшення ваги під час вагітності негативно впливає на організм не тільки жінки, але й дитини. У цьому випадку малюк може бути досить великим (більше 4 кг при народженні), що не тільки ускладнить пологи, але і сприяє порушенню припливу крові до плаценти до пологів.

Ще однією серйозною проблемою зайвої ваги є накопичення жиру в області живота, що теж погано позначиться під час пологів. Надто товстий жировий прошарок діє як ізолятор при потугах, що істотно ускладнює пологи. Якщо додати до цього велику вагу дитини, не важко здогадатися, що під час пологів можуть виникнути ускладнення і щоб їх попередити найчастіше пологи проводять з допомогою кесаревого розтину.

Все більш імовірною стає поява з грудей щільного, жовтуватого молозива, саме ним дитина буде харчуватися в перші кілька днів до появи молока. Молозиво цілком здатне забезпечити малюка всіма поживними речовинами. Якщо виділення на даному етапі значні і доставляють матусі дискомфорт, можна купити одноразові або багаторазові вставки для бюстгальтера, які захистять одяг від промокання.

Під час вагітності, вхід в матку (шийка матки) закритий слизової пробкою. Іноді шийка матки починає скорочуватися і розширюватися (відкриватися) ще задовго до початку пологів. Передчасне розкриття шийки матки може привести до проникнення інфекції в порожнину матки або передчасних пологів. А передчасне скорочення шийки матки може призвести до пошкодження маткового зіва (при перших пологах), пошкодження тканин серез слабкость м’язів і колагенових волокон шийки матки.

До такого стану можуть привести надмірні фізичні навантаження. У таких випадках доцільно буде знизити навантаження на роботі, попросити близьких допомагати по дому. Краще відмовитися від тривалих поїздок, прогулянок і екскурсій. Не рекомендується займатися фізичними вправами, також слід утримуватися від статевих відносин.