Тридцять другий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На тридцять другому тижні легені цілком здатні функціонувати. Легеневі альвеоли вже вистелені поверхнево-активною речовиною, що дозволяє альвеолам розширюватися і робити перші вдихи після народження. І якщо функції легень дійсно повністю розвинені, дитина, народившись, вже може вижити і без штучної вентиляції легенів, але кожен тиждень вагітності, який дитина проводить в утробі матері, піде тільки на користь малюкові.

32-ned-akushАле якщо все ж дитина народиться зараз, маса тіла буде досить малою. Її шкіра буде дуже тонкою і зморшкуватою, і тільки в наступному періоді вагітності, вона повинна змінитися. В даний час слуховий апарат, втім, як і всі внутрішні органи дитини повністю розвинений. Дитина має близько 41 см в довжину і важить близько 1600-1800 г.

Не пізніше, ніж на тридцять другому тижні вагітності потрібно зробити третє планове УЗД. При цьому огляді лікар оцінює становище дитини, стан і зовнішній вигляд плаценти і навколоплідних вод. Якщо є які-небудь порушення, ультразвук буде повторюватися і на більш пізніх термінах. Крім цього, як правило, виконуються стандартні вимірювання і оцінки росту дитини. Крім того, протягом цього тижня рекомендується повторити тест Кумбса антитіл РБК.

Під час вагітності значно змінюється метаболізм вуглеводів, в першу чергу це пов’язано з утворенням і виділенням великої кількості існуючих (естрадіол, естріол), а також нових гормонів (ХГЛ, HPL) плаценти. Всі ці гормони можуть впливати на метаболізм вуглеводів, тому матері необхідна велика кількість інсуліну.

У разі гестаційного діабету (поява діабету під час вагітності) – діти швидко ростуть і швидко набирають масу тіла, тому при народженні такі діти дуже великі, що може ускладнити пологи. Крім цього, в такому випадку частіше зустрічаються вроджені аномалії і є велика ймовірність передчасних пологів. Частіше спостерігається поява жовтяниці новонароджених, а також раптової смерті немовляти. Матері більшою мірою схильні до інфекцій, і вагітність часто закінчується кесаревим розтином.

Фактори ризику розвитку діабету під час вагітності:

* цукровий діабет в родині;

* занадто велика кількість навколоплідних вод;

* попередній викидень і невдалі вагітності;

* надмірне збільшення ваги;

* часті грибкові інфекції.

Діагноз цукровий діабет, що виникає під час вагітності, лікар може поставити на підставі результатів тесту на толерантність до глюкози — ПТТГ (оральний тест толерантності до глюкози). Діагноз цукровий діабет діагностується, якщо значення глюкози перевищує 7,8 ммоль/л.

Вагітні жінки з гестаційним діабетом повинні частіше відвідувати гінеколога і дотримуватися рекомендованої дієти 1800-2200 калорій.

У дитини вже з’явилися нігті на пальцях рук і ніг, також видно вії, брови і кучері на голові. Лануго — який покриває тіло плоду в першому триместрі вагітності вже зникає, хоча і невелика кількість може залишитися на спині і плечах при народженні.

На цьому тижні може проявити себе підвищений кров’яний тиск, що може вплинути на здоров’я матері і дитини у другому та третьому триместрах. Прееклампсія може прогресувати до еклампсії, яка може призвести до розвитку нападу судом, коми та навіть смерті матері чи дитини. Тому під час відвідувань жіночої консультації, медпрацівники, як і раніше, будуть вимірювати артеріальний тиск, досліджувати сечу, перевіряти, чи є у вагітної жінки набряки.