Тридцять дев’ятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Багато вагітних жінок народжують на тридцять дев’ятому тижні вагітності. Перша зустріч з дитиною звичайно ж буде сюрпризом. У малюка може бути синювата, пурпурна або яскраво-жовта шкіра, часто вона вкрита різними матеріями, такими як мастило, лануго волосся, залишки крові. Якщо малюк туго проходив через родові канали то його головка може бути трохи подовженою, а обличчя трохи набряклим.

39_nedАле не варто лякатися, це цілком нормальне явище. Набагато краще малюк буде виглядати після першої ванни. Можна і навіть потрібно поговорити з малюком, він все чує і розпізнає голос матері. Народжений малюк має приблизно 49 см в довжину і важить 3000-3250 г.

В останні дні перед пологами, матусі треба відпочивати, щоб бути більш спокійною і розслабленою. Також можна попрактикувати різні методики дихання. Крім цього варто підготуватися до того, що пологи можуть бути досить тривалими або болісними, також пологи можуть завершитися шляхом кесаревого розтину. Тому варто морально підготуватися до всіх можливих варіантів.

Статистика показала, що близько 15% всіх пологів закінчуються операцією кесаревого розтину. Це хірургічна процедура, яка проводиться під загальною або спінальною анестезією. Робиться поперечний надріз невеликого розміру в нижній частині живота, що відкриває доступ у черевну порожнину, а потім в матку. І дитина витягується. Ця процедура триває від двадцяти хвилин до півгодини. Дитина як правило, витягається протягом 4 — 7 хвилин після розрізу, а решту часу йде на зашивання рани.

Кесарів розтин є серйозною операцією і на повне відновлення здоров’я породіллі піде кілька тижнів. Після кесаревого розтину перебування в лікарні зазвичай займає від 7 до 10 днів. Після операції матуся будете відчувати певний дискомфорт, і навіть болючість під час кашлю, чхання або навіть сміху. Також деякий час буде складно сидіти і стояти. Серйозними ускладненнями кесаревого розтину є інфікування рани, втрата великої кількості крові, утворення великих рубців.

Показання до операції кесарева розтину носять двоякий характер:

  • з боку матері: сильна кровотеча (найпоширеніші причини тяжкої кровотечі – неправильне передлежання плаценти, передчасне відшарування плаценти, розрив матки), розбіжність / диспропорція в розмірах дитини і родових шляхів, захворювання матері (хвороби серця, цукровий діабет, гострі інфекції генітального герпесу) і тривалі перейми;
  • з боку дитини: неправильне положення дитини, багатоплідна вагітність, передчасні пологи, велика вага дитини, порушення КТГ (кардіотокографії) в закритому маточному зіві, гостра брадикардія, ацидоз.

Кілька порад, після кесаревого розтину:

Можна і навіть потрібно використовувати тростину під час пересування. Також необхідний підтримуючий післяопераційний пояс. Це зменшить тиск на рану nf ймовірність ускладнень. Під час годування груддю краще попросити допомоги кого-небудь із рідних.