Тридцять четвертий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Хоча світ дитини в даний момент обмежений маткою, малюк вже веде себе так само, як будь-яка дитина. Звичайно, кожна матуся встигла відчути ритм життя малюка, періоди неспання і сну, які майже завжди відрізняються від фаз сну або відпочинку самої матусі. Коли малюк прокидається, він імітує ритмічні рухи дихання, ковтаючи амніотичну рідину, і при цьому часто гикає.

34-nedelja-beremennosti-2Дитина зараз спить багато, і очі при цьому закриті. Є припущення, що вже в цьому періоді сняться діткам перші сни. Найцікавіше – у дитини вже достатньо довгі нігті. Якщо це хлопчик його яєчка опускаються із черевної порожнини в мошонку.

Адекватне споживання кальцію під час вагітності дуже важливе, тому що плід використовує материнський кальцій, щоб будувати свої кістки. Якщо вагітна жінка не споживає достатню кількість кальцію, кістки і зуби можуть бути ослаблені тим, що плід буде використовувати кальцій з кісток матері, в тій кількості, в якій необхідно малюкові.

Дитина має близько 43 см в довжину і важить 2000-2250 г. У дітей, які народилися на тридцять четвертому тижні вагітності, вже досить добре розвинені легені, що дозволяє їм вижити поза утробою матері без спеціального медичного лікування, хоча це може бути необхідне, щоб дати кисень протягом перших декількох днів. В цей час наднирники дитини дозріли і почали виробляти гормони, які стимулюють вироблення молока.

Втома є частим або навіть постійним симптомом при пізніх строках вагітності. Труднощі зі сном, головні болі, збільшення ваги, і тривога з приводу пологів та догляду за новонародженим навряд чи залишать матусю до самих пологів. Тому варто обговорити подібний стан з народили подругами або родичками, які вже народили. А от історій про складні пологи краще уникати. Це тільки посилить стрес.

До кінця вагітності об’єм крові, який мають качати серце і нирки більше не повинен зростати. Суглоби матусі, особливо в малому тазі, весь час у процесі розслаблення – це необхідно для підготовки до пологів.

За кілька тижнів до пологів потрібно упакувати речі для пологового будинку, оскільки якщо пологи почнуться раніше часу, матусі не потрібно буде, турбувалася про такі дрібниці. Буде не зайвим ще раз проконсультуватися з медперсоналом про перелік необхідних речей.