Третій тиждень вагітності: відчуття і ознаки

Ось і настав довгоочікуваний третій тиждень. Саме той час, коли стає можливим запліднення яйцеклітини. Тому для більшої ймовірності позитивного і бажаного результату необхідно займатися сексом щодня протягом цього тижня. І якщо один з 500 млн сперматозоїдів досягне своєї мети, то запліднення відбудеться.

Ultrasound

Ultrasound

Існує формула розрахунку овуляції і виглядає вона так: кількість днів циклу розділити на два. Наприклад, 28/2=14, тобто день овуляції доведеться на 14-й день циклу. Крім формули настання овуляції можна визначати за змінами температури тіла вона повинна підвищитися приблизно на 0,6 ° C.

Парадоксально, але стать дитини, її колір очей і волосся, визначається саме в цей момент. Також відбувається становлення особистості. Всі ці фактори закладаються несучими генну інформацію хромосомами, що знаходяться в яйцеклітини і сперматозоїді.

 

На шостий день після запліднення яйцеклітина, яка вже почала розподіл прикріпиться до стінки матки. Із завершенням поділу зиготи розпочинається стадія раннього ембріонального розвитку зародка і називається ця стадія морула. Зробивши кілька поділів клітини зародка, утворюють кулясту структуру, яка нагадує ягоду шовковиці.

Розвиток і розмноження клітин, відбувається дуже швидко. І незабаром всередині зародка виникає порожнина заповнена рідиною, яка називається бластоциста. Сам процес називають бластула. Бластоциста в свою чергу імплантується в ендометрій матки. Імплантація в утробі матері є основним процесом, оскільки ендометрій забезпечує ембріон речовинами необхідними для живлення і виводить шкідливі речовини. З часом, це місце перетворюється на імплантацію плаценти. У період вагітності плацента живить і захищає зростаючу дитину.

Найбільш важливими для харчування малюка є споживання вітамінів, фолієвої кислоти, білка, кальцію і заліза. Особливо важлива фолієва кислота, яка, в ідеалі, повинна прийматися до зачаття, так як вона допомагає запобігти ваді нейронних рядків (головного і спинного мозку і пов’язаних з ним структур), які утворюються на ранніх стадіях вагітності.

Жінці, яка виношує дитину потрібно подвоїти споживання білків, оскільки саме він відповідає за утворення нових тканин. Мінімальне споживання білка 60 грамів в день. Додатковим чинником, необхідним для розвитку кісток і зубів, є кальцій, його добова доза не менше 1200 міліграм, тому варто приділити увагу молочним продуктам, зеленим листовим овочам і бобовим. Крім цього під час вагітності необхідне залізо, оскільки воно забезпечує належне збільшення крові у плода. Гарними джерелами заліза є: м’ясо, бобові, яйця, зелені листові овочі.

Вагітна жінка повинна споживати з їжею не менше 30 мг заліза на день.