Тренди в виборі ламінату в 2021 році

Ламінат — до сих пір є одним з найпопулярніших видів підлогових покриттів для домашнього використання. Все таки поєднання технічних характеристик, зовнішнього вигляду, терміну експлуатації та ціни одне з найкращих.

Так що ж варто знати про вибір ламінату в 2021 році здесь, що б продукт був якісним, сучасним і актуальним довгі роки? Розіб’ємо це питання на підпункти:

 1. Колір і фактура,
 2. Технічні характеристики (замок, щільність, клас, захист від води),
 3. Поєднання ціни та терміну експлуатації.

Зрозуміло, що спочатку підлогове покриття вибирають за зовнішнім виглядом. Воно може бути супер якісним, надійним і за дуже смачною ціною, але якщо не подобається — то ймовірність того що Ви його купите мінімальна. Так ось в 2021 році тривають тенденції 2020. Найпопулярніші кольори:

 • всі відтінки бежевого,
 • сірі і світло-сірі,
 • натуральні.

Також не варто скидати з рахунків темні кольори, вони завжди виглядають дорожче і багатше на підлозі, але є інша сторона медалі — це не самий практичний колір. На ньому швидше з’являються подряпини і потертості, а також завжди видно пил.

Що стосується фактури ламінату, то на сьогоднішній день виробники далеко зробили крок в плані імітації натуральних покриттів (камінь, дерево). Її роблять синхронної, то що Ви бачите то і відчуваєте — сучки, тріщини, браш. Фактурний ламінат виглядає природно і менш слизький.

Після вибору кольору і фактури потрібно приділити не менше уваги технічним характеристикам ламінату. Є три основних критерії якості ламінату:

 • замкове з’єднання,
 • щільність плити,
 • захист від води.

Що стосується замку — то чим більше у нього вигинів і площу зіткнення двох планок, тим довше термін експлуатації. Якісні замки мають не менше 15 вигинів і площу зіткнення не менш 10 мм. Також варто звернути увагу на торцевій замок. Це найслабше місце будь-якого ламінату. Він може бути з пластиковою вставкою (так звана технологія 5G). Він відрізняється швидкістю і простотою монтажу, його дуже люблять монтажники.

Але за рахунок наявності пластика, не має достатньої жорсткості з’єднання, в результаті чого в процесі експлуатації і під важкими меблями, в торець може потрапляти вода і сміття і як результат — здуття і скрипи. Ламінат де замкові з’єднання з жорстким торцем виходять зі ладу набагато рідше і служать на 30-40% довше.

Що таке щільність плити і на що вона впливає? Як відомо, ламінат складається з 4 шарів:

 • Верхній захисний шар,
 • Декоративний папір,
 • HDF плита,
 • Нижній компенсаційний шар.

Так ось HDF плита — це 90% від складу ламінату. Це його несуча конструкція. Щільність знаходиться в межах 800 -1100 кг / м3. Ну і природно чим вище щільність тим міцніше ламінат, вище вологостійкість і міцність замка. Як підсумок — більш тривалий термін експлуатації.

Ламінат як і будь-який виріб з деревини — боїться води і підвищеної вологості. Але в залежності від щільності плити, замкового з’єднання і технологій використовуваних виробниками він може бути:

 • вологостійкий (вода стоїть на поверхні до 2 годин),
 • висока вологостійкість (вода стоїть на поверхні до 6 годин),
 • захищений від води (не боїться контакту з водою від 12 до 24 годин).

І ось коли все це з’єднати в одне, то утворюється ціна ламінату. Чим краще зовнішній вигляд, щільність плити, замкове з’єднання, вологостійкість — тим вище ціна.