Тренди інтер’еру 2021

Сучасна мода так чи інакше впливає на наш вибір практично у всіх сферах — в одязі, харчуванні, декоруванні інтер’єру. Модні тенденції надихають нас, направляють і допомагають створити максимально комфортне і сучасне простір для життя.

У Британській вищій школі дизайну (БВШД) розповіли, що найактуальнішими в 2021 році є стилі інтер’єру, в яких відбився тренд на екологічність. У них присутні меблі з натуральних або перероблених матеріалів, а обробка і декор мають спокійні природні кольори. Пояснюємо, що це за стилі, яку філософію вони відображають і чому стали популярні саме сьогодні. Щоб замовити дизайн интерьера в Киеве — переходьте за посиланням.

«Об’єднуючою ідеєю в дизайні стала екологічність»

Віра Савельєва, викладач Британської вищої школи дизайну:

— Складно охопити все різноманіття сучасних тенденцій в дизайні інтер’єру, особливо коли мова йде про авторські стилях. Однак найбільш актуальною об’єднуючою ідеєю стала екологічність. Події останнього року дозволили нам відчути особливий зв’язок з природою і задуматися про те, як зробити своє життя більш гармонійним — як у власній квартирі, так і на рідній планеті.

Джапанді

Першим модним стилем є джапанді (Japan + Skandi) — це європейський погляд на японську філософію. Тут ви не знайдете драматичних контрастних сполучень. «Для цього стилю характерні нейтральна палітра (білий, бежевий, сірий), велика кількість сонячного світла і відсутність важких фіранок.

В інтер’єрі використовуються тільки натуральні матеріали: світле дерево, камінь, плетені вироби, килимки з джуту і абажури з рафії. Головне, що взяв джапанді від японської філософії, — це мінімалізм. Нічого зайвого — мінімум декору і тільки найнеобхідніші предмети », — пояснила Савельєва.

Вабі-сабі

Ще один популярний стиль сьогодні — вабі-сабі. Слово «вабі» походить від японського wabiruba, що означає «самотність і запустіння», а «сабі» перекладається як «скороминущість; ностальгічне почуття ». Цей стиль закликає нас відволіктися від суєти і прагнення до ідеалу, щоб відчути кожен момент і помітити його скороминущу красу, уточнила викладач БВШД.

За її словами, інтер’єр, оформлений в цьому стилі, не повинен нагадувати склад або архів — тут буде доречним згадати основне філософське правило, якого дотримуються японці: справжня краса полягає в простоті. Інтер’єр в стилі вабі-сабі заснований на використанні натуральних матеріалів і кольорів, резюмувала експерт.

Cкандинавський стиль

В основі скандинавського стилю лежить модерністський принцип less is more — «чим менше, тим краще». «Скандинавський дизайн в інтер’єрі практичний, лаконічний і пропонує використовувати тільки функціональні аксесуари. Світовий тренд на екологічність зробив цей стиль одним з найбільш затребуваних.

У скандинавських країнах мало сонячного світла, тому жителі компенсують його недолік світлими відтінками в інтер’єрі: це колір яєчної шкаралупи і перлинно-сірі тони. Але палітра скандинавського стилю не обмежується лише пастельними відтінками, а цілком допускає використання соковитих фарб. Жовтий уособлює сонце і заповнює його недолік в скандинавському інтер’єрі. Також використовуються кольору блакитного моря і луговий трави.